Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Autonomne
Foto: GettyImages
16. mája 2019 12:11 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Policajt zastavil autonómny minibus, bol mu podozrivý

Nikdy nič podobné nevidel, skonštatoval jeho nadriadený

Policajt v Providence v americkom štáte Rhode Island v stredu zastavil autonómne vozidlo, pretože mu bolo podozrivé. Ako neskôr pre médiá vysvetlil jeho nadriadený, šéf polície v Providence Hugh Clements, aktívny policajt chcel iba skontrolovať situáciu. Nič podobné ako toto vozidlo totiž doteraz nevidel.

Šlo o šesťmiestny autonómny minibus, ktorý začal premávať v Providence len v stredu. Cestujúcich vozí medzi dvanástimi zastávkami v meste.

Jedno z miest vo vozidle je vyhradené pracovníkovi tejto novej dopravnej služby, ktorý však nie je šoférom, ale iba kontroluje, či si vozidlo počína tak, ako má. Do riadenia zasahuje iba vo výnimočných situáciách.

Policajt sa k vozidlu priblížil na svojom aute so zapnutým majákom a sirénou, keď z neho na jednej zo zastávok práve vystupovali cestujúci. Po krátkej diskusii s osobou, ktorá toto vozidlo obsluhovala, sa však vzdialil bez ďalších otázok.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame