Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Letecká spoločnosť British Airways uviedla, že dokáže zrealizovať celý svoj letový poriadok počas oboch dní vianočných sviatkov aj v prípade plánovaného štrajku palubného personálu. Foto: Pixabay.com
19. decembra 2016 18:03 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Podľa British Airways štrajk prepravu cez sviatky nenaruší

Palubný personál pre spor o mzdy plánuje štrajk na 25. a 26. decembra, letecká firma tvrdí, že má náhradný plán, aby lety mohli normálne premávať.

Letecká spoločnosť British Airways uviedla, že dokáže zrealizovať celý svoj letový poriadok počas oboch dní vianočných sviatkov aj v prípade plánovaného štrajku palubného personálu.

Generálny riaditeľ British Airways Alex Cruz v pondelok uviedol, že je pripravený podrobný náhradný plán, aby lety mohli normálne premávať. Zároveň však vyzval odborový zväz Unite, aby plánovaný štrajk odvolal. Spor sa týka platov zamestnancov, ktorí do firmy prišli v posledných šiestich rokoch, pričom rokovania pokračujú.

Dvojdňový štrajk počas 25. a 26. decembra plánuje štvrtina palubných zamestnancov British Airways. Vedenie firmy ešte v sobotu kritizovalo odborový zväz Unite za načasovanie štrajku a sľúbilo, že zabezpečí, aby sa všetci klienti počas Vianoc dostali do svojich destinácií.

„Táto vykalkulovaná a bezcitná akcia je úplne zbytočná a sme odhodlaní dosiahnuť, aby bola neúspešná,“ uviedla firma vo vyhlásení. Generálny riaditeľ odborovej organizácie Unite Len McCluskey však odpovedal vyhlásením, že letecká firma „musí prísť k stolu s pozitívnou

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...