Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Peter Rusko.
11. decembra 2017 10:37 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Pod Tatrami sa tvoria záveje, horský priechod Vernár je uzavretý

Údržbu ciest komplikuje vietor, počas dňa by mal zosilnieť. 

POPRAD 11. decembra (SITA) – Cestári upozorňujú na snehové záveje, ktoré sa naďalej tvoria na cestách pod Tatrami, bojovali s nimi počas nedele i noci. Situáciu komplikuje silný vietor s rýchlosťou do 80 km za hodinu.

„Naďalej pretrváva, bude fúkať celý dnešný deň, dokonca v popoludňajších a nočných hodinách bude kulminovať a dosiahne rýchlosť 100 km za hodinu, podľa predpovede by mal ustať až v utorok v popoludňajších hodinách,“ informoval riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marián Barilla. Od siedmej hodiny je dnes pre nákladnú dopravu nad 10 metrov po dohode s dopravnou políciou uzatvorený horský priechod Vernár, skrížili sa tam kamióny.

Sypače prešli úseky, ale za desať minút boli cesty opäť zafúkané. Na mnohých úsekoch ciest bola nulová viditeľnosť, najmä večer a v noci. Ilustračné foto: SITA/Radoslav Maťaš.

Na mhohých úsekoch bola nulová viditeľnosť

Najviac problémov so závejmi a snehovými jazykmi mali cestári na cestách Hranovnica – Spišské Bystré, Hranovnica – Spišský Štiavnik, v okolí Mlynice, či v úseku Hozelec – Úsvit, v Kežmarskom okrese sa tvorili na cestách Kežmarok – Stráne pod Tatrami, Kežmarok – Malý Slavkov, Huncovce – Žakovce, v okolí Vrbova, aj v okolí Lendaku. V okrese Levoča si cestári museli so snehom poradiť hlavne v okolí Brutoviec.

„Naše sypače prešli úseky, ale behom desiatich minút boli cesty opäť zafúkané. Na mnohých úsekoch ciest bola nulová viditeľnosť, najmä vo večerných a nočných hodinách,“ doplnil Barilla.

Ilustračné foto: SITA/Peter Rusko.Ilustračné foto: SITA/Peter Rusko.

V okrese Poprad prvý stupeň výstrahy, hrozba poľadovice

Na tvorbu snehových jazykov a vietor upozorňuje aj Slovenský hydrometeorologický ústav, v Popradskom okrese platí dnes ráno prvý stupeň výstrahy. Meteorológovia varujú aj pred poľadovicou. Tretí stupeň výstrahy pred vetrom platí do utorka 12. decembra do 15:00 na hrebeňoch Tatier, mimoriadne silný vietor predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame