Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Počet pasažierov Wizz Air v novembri medziročne stúpol o 22 percent

Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air, ktorá pôsobí aj na Slovensku, otvorí novú základňu vo Viedni. Foto: SITA/Marko Erd.

Prepravná kapacita firmy sa v novembri v porovnaní s rovnakým mesiacom vlaňajška zvýšila o 19,9 %.

BRATISLAVA 5. decembra (SITA) – Spoločnosť Wizz Air, ktorá je najväčším nízkonákladovým leteckým prepravcom v strednej a vo východnej Európe, v novembri dosiahla medziročný rast počtu pasažierov o 22 percent na vyše 2,157 milióna. Firma o tom informovala v utorok na svojej internetovej stránke.

Obsadenosť lietadiel spoločnosti Wizz Air bola v novembri na úrovni 88,3 percenta, čiže medziročne sa zvýšila o 1,5 percentuálneho bodu. Prepravná kapacita firmy v novembri v porovnaní s rovnakým mesiacom vlaňajška stúpla o 19,9 percenta.

Spoločnosť Wizz Air so sídlom v Budapešti v súčasnosti prevádzkuje vyše 550 leteckých spojení z 27 základní a spája 145 destinácií v 43 krajinách. Firma prevádzkuje flotilu 87 Airbusov A320 a A321. Akcie spoločnosti sú kótované na londýnskej burze a zamestnáva viac ako 3 500 ľudí. Na Slovensku Wizz Air pôsobí od roku 2014.

Spoločnosť Wizz Air prevádzkuje flotilu 87 Airbusov A320 a A321.
Foto: SITA/Jozef Jarošík.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 5. decembra 2017Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...