Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air začne 23. júna prevádzkovať novú pravidelnú linku z Košíc do Tel Avivu v Izraeli. Foto: SITA/Jozef Jarošík
3. augusta 2016 14:10 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Počet pasažierov Wizz Air v júli medziročne stúpol o 16 percent

Letecká firma Wizz Air informovala, že otvorila deväť nových liniek a jej flotila sa rozrástla na 71 lietadiel. 

Spoločnosť Wizz Air, ktorá je najväčším nízkonákladovým leteckým prepravcom v strednej a východnej Európe, v júli evidovala medziročný rast počtu pasažierov o 16,2 percenta. Firma o tom informovala v stredu na svojej internetovej stránke. Prepravná kapacita firmy bola v júli v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka vyššia tiež o 16,2 % a obsadenosť lietadiel bola na úrovni 92,7 percenta, čiže sa medziročne nezmenila.

Wizz Air ďalej informovala, že otvorila deväť nových liniek, a to dve do Rumunska, dve do Bosny a Hercegoviny, dve na Ukrajinu a po jednej do Litvy, Macedónska a Poľska. Nízkonákladový prepravca zároveň uviedol, že otvoril svoju základňu v rumunskom meste Iasi, čím sa ich počet v tejto krajine zvýšil na šesť. Flotila spoločnosti sa zväčšila na 71 lietadiel, keďže prevzala nový stroj A321ceo.

Wizz Air na Slovensku prevádzkuje tri pravidelné linky zo základne v Košiciach na letiská Londýn (Luton), Bristol a Doncaster (Sheffield). Z Popradu zabezpečuje lety do Londýna (Lutonu) a z Bratislavy do macedónskeho Skopje.

Spoločnosť vlani prepravila na piatich pravidelných linkách z Košíc a Popradu do štyroch destinácií a späť 243 218 cestujúcich. V porovnaní s rokom 2014 to znamenalo nárast o 96 %. Spojenie z Košíc do Milána (Bergama) zrušila začiatkom tohto roka po siedmich mesiacoch fungovania.

Wizz Air prepravil za ostatných dvanásť mesiacov na všetkých svojich linkách celkovo 20 miliónov cestujúcich. V minulom roku previezol spolu 19 miliónov pasažierov, čo bolo medziročne o 3,2 milióna ľudí, resp. o pätinu viac.

Spoločnosť Wizz Air so sídlom v Budapešti v súčasnosti prevádzkuje vyše 450 leteckých spojení z 25 základní a spája 124 destinácií v 38 krajinách. Spoločnosť má približne 2 600 zamestnancov a od roku 2015 je kótovaná na londýnskej burze.

 

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies