Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Počet pasažierov spoločnosti Letisko Viedeň prekročil hranicu tridsať miliónov. Foto: viennaairport.com.
16. januára 2018 15:33 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Počet pasažierov spoločnosti Letisko Viedeň prekročil hranicu tridsať miliónov

Po vlaňajšom zvýšení počtu cestujúcich o 6,9 percenta, v tomto roku spoločnosť Letisko Viedeň očakáva ďalší rast ich počtu, a to o vyše päť percent.

VIEDEŇ 16. januára (SITA) – Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk na Malte a v Košiciach, vlani evidovala medziročný rast počtu pasažierov o 6,9 percenta na 30,9 milióna. Prvýkrát tak prekročila hranicu tridsať miliónov cestujúcich. Cez viedenské letisko v minulom roku prešlo takmer 24,4 milióna pasažierov, čo bol oproti roku 2016 rast o 4,5 percenta.

Košickému letisku pribudlo štrnásť percent cestujúcich

Počet pasažierov letiska na Malte stúpol o 17,5 percenta na vyše šesť miliónov a počet cestujúcich, ktorí využili košické letisko, sa medziročne zvýšil o 13,8 percenta na takmer 495 tisíc ľudí. Spoločnosť Letisko Viedeň o tom informovala v správe, ktorú poskytla agentúre SITA.

Ilustračné foto: pixabay.com.

Letisko Viedeň očakáva rast cestujúcich o päť percent

V tomto roku spoločnosť Letisko Viedeň očakáva ďalšie zvýšenie počtu pasažierov, a to o vyše päť percent. Služby viedenského letiska by podľa odhadu spoločnosti malo v tomto roku využiť o tri percentá viac cestujúcich ako vlani. Firma zároveň uviedla, že v tomto roku plánuje dosiahnuť čistý zisk v sume vyše 132 mil. eur. Do rozvoja viedenského letiska firma v roku 2018 plánuje investovať viac ako 175 mil. eur.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným, vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja 34 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame