Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Počet pasažierov, ktorých vybavilo londýnske letisko Heathrow, v októbri medziročne stúpol o 2,8 percenta na vyše 6,5 milióna. Foto: pixabay.com.
10. novembra 2017 13:09 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Počet pasažierov londýnskeho letiska Heathrow v októbri stúpol o 2,8 %

Letisko minulý mesiac vybavilo vyše 6,5 milióna cestujúcich a od začiatku roka do konca októbra evidovalo 65,733 milióna pasažierov.

LONDÝN 10. novembra (SITA) – Počet pasažierov, ktorých vybavilo londýnske letisko Heathrow, v októbri medziročne stúpol o 2,8 percenta na vyše 6,5 milióna. Od začiatku roka do konca októbra letisko vybavilo 65,733 milióna cestujúcich, čiže o tri percentá viac ako v rovnakom období vlaňajška. Letisko o tom informovalo v piatok na svojej internetovej stránke.

Počet cestujúcich vzrástol najviac na Blízky východ

Najviac sa v októbri medziročne zvýšil počet pasažierov smerujúcich na Blízky východ, a to o 11,8 percenta. Silný bol rast počtu pasažierov aj na linkách spájajúcich Londýn s destináciami v Latinskej Amerike (7,2 %) a v ázijsko-tichomorskej oblasti (4,9 %). Objem nákladnej prepravy cez Heathrow sa v októbri medziročne zväčšil o 9,2 percenta a prvýkrát v histórii letiska bol vyšší ako 150 tis. ton.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame