Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť Letisko Viedeň vrátane letísk Malta a Košice v júni vybavila 3,2 milióna cestujúcich, čo je medziročne viac o 9,3 percenta. Foto: viennaairport.com.
13. marca 2018 19:07 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Počet pasažierov Letiska Viedeň vo februári stúpol o 8,8 percenta

Viedenské letisko a letiská Malta a Košice minulý mesiac spolu vybavili 1,9 milióna cestujúcich.

Počet pasažierov, ktorých vybavila spoločnosť Letisko Viedeň vrátane letísk Malta a Košice, vo februári oproti rovnakému mesiacu vlaňajška stúpol o 8,8 percenta na 1,9 milióna. Viedenské letisko dosiahlo medziročný rast počtu pasažierov o 6,5 percenta na vyše 1,483 milióna.

Letisko na Malte evidovalo rast počtu pasažierov o 18 percent na 349 430 ľudí a počet pasažierov letiska Košice stúpol o 27,6 percenta na 29 240. Spoločnosť Letisko Viedeň o tom informovala v utorok na svojej internetovej stránke.

Viedenské letisko. Foto: viennaairport.com.

Najviac vzrástol počet cestujúcich na Ďaleký východ a do Afriky

Celkový počet cestujúcich z viedenského letiska, ktorí smerovali do východnej Európy, vo februári medziročne vzrástol o 11 percent a počet pasažierov cestujúcich do západnej Európy stúpol o 5,2 percenta. Výrazne vzrástol počet cestujúcich na Ďaleký východ, a to o 22,4 percenta, ale počet pasažierov smerujúcich na Blízky východ klesol o 7,3 percenta a do Severnej Ameriky o oslabil o 4,1 percenta. Preprava cestujúcich do destinácií v Afrike sa zväčšila o 37,8 percenta.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným, vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies