Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť Letisko Viedeň vrátane letísk Malta a Košice v júni vybavila 3,2 milióna cestujúcich, čo je medziročne viac o 9,3 percenta. Foto: viennaairport.com.
12. júna 2018 12:29 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Počet pasažierov Letiska Viedeň v máji vzrástol o 6,5 percenta

Viedenské letisko a letiská Malta a Košice minulý mesiac spolu vybavili takmer tri milióny cestujúcich.

VIEDEŇ – Spoločnosť Letisko Viedeň vrátane letísk Malta a Košice v máji vybavila takmer 3 milióny cestujúcich, čo bol oproti rovnakému mesiacu vlaňajška rast o 6,5 percenta. Viedenské letisko dosiahlo medziročný rast počtu pasažierov o 3,8 percenta na vyše 2,31 milióna.

Letisko na Malte evidovalo rast počtu pasažierov o 17,3 percenta na 643 089 a počet pasažierov letiska Košice stúpol o 3,4 percenta na 33 344. Spoločnosť Letisko Viedeň o tom informovala na svojej internetovej stránke.

Za päť mesiacov vybavili spolu takmer 12 miliónov cestujúcich

Od začiatku roka do konca mája skupina Letisko Viedeň vrátane letísk Malta a Košice vybavila 11,9 milióna pasažierov, čiže medziročne viac o 7,2 percenta. Vo Viedni počet cestujúcich za január až máj stúpol o 4,9 percenta na vyše 9,345 milióna. Počet pasažierov vybavených na letisku Malta za prvých päť mesiacov roka vzrástol o 16,8 percenta na viac ako 2,406 milióna a na košickom letisku sa zvýšil o 14,9 percenta na vyše 160 tisíc.

Viedenské letisko. Foto: viennaairport.com.

Letisko Viedeň má hlavný vplyv v akcionárovi košického letiska

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným, vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame