Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Letisko Viedeň
Foto: viennaairport.com.
12. júna 2018 12:29 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Počet pasažierov Letiska Viedeň v máji vzrástol o 6,5 percenta

Viedenské letisko a letiská Malta a Košice minulý mesiac spolu vybavili takmer tri milióny cestujúcich.

VIEDEŇ – Spoločnosť Letisko Viedeň vrátane letísk Malta a Košice v máji vybavila takmer 3 milióny cestujúcich, čo bol oproti rovnakému mesiacu vlaňajška rast o 6,5 percenta. Viedenské letisko dosiahlo medziročný rast počtu pasažierov o 3,8 percenta na vyše 2,31 milióna.

Letisko na Malte evidovalo rast počtu pasažierov o 17,3 percenta na 643 089 a počet pasažierov letiska Košice stúpol o 3,4 percenta na 33 344. Spoločnosť Letisko Viedeň o tom informovala na svojej internetovej stránke.

Za päť mesiacov vybavili spolu takmer 12 miliónov cestujúcich

Od začiatku roka do konca mája skupina Letisko Viedeň vrátane letísk Malta a Košice vybavila 11,9 milióna pasažierov, čiže medziročne viac o 7,2 percenta. Vo Viedni počet cestujúcich za január až máj stúpol o 4,9 percenta na vyše 9,345 milióna. Počet pasažierov vybavených na letisku Malta za prvých päť mesiacov roka vzrástol o 16,8 percenta na viac ako 2,406 milióna a na košickom letisku sa zvýšil o 14,9 percenta na vyše 160 tisíc.

Viedenské letisko. Foto: viennaairport.com.

Letisko Viedeň má hlavný vplyv v akcionárovi košického letiska

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným, vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame