Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť Letisko Viedeň vrátane letísk Malta a Košice v júni vybavila 3,2 milióna cestujúcich, čo je medziročne viac o 9,3 percenta. Foto: viennaairport.com.
11. júla 2018 15:10 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Počet pasažierov Letiska Viedeň v júni stúpol o 9,3 percenta

Viedenské letisko a letiská Malta a Košice minulý mesiac spolu vybavili zhruba 3,2 milióna cestujúcich.

VIEDEŇ – Počet pasažierov, ktorých vybavila spoločnosť Letisko Viedeň vrátane letísk Malta a Košice, v júni medziročne stúpol o 9,3 percenta na približne 3,2 milióna. Za celý prvý polrok sa zvýšil o 7,6 percenta na 15,1 milióna cestujúcich.

Viedenské letisko v júni dosiahlo medziročný rast počtu pasažierov o 7,9 percenta na vyše 2,494 milióna. Letisko na Malte minulý mesiac evidovalo rast počtu pasažierov o 14,6 percenta na 663 088 ľudí a počet pasažierov letiska Košice stúpol o 12,1 percenta na 52 528. Spoločnosť Letisko Viedeň o tom informovala v stredu na svojej internetovej stránke.

Letisko Viedeň. Foto: viennaairport.com.

Najviac vzrástol počet cestujúcich na Ďaleký Východ

Celkový počet cestujúcich z viedenského letiska, ktorí smerovali do východnej Európy, v júni medziročne vzrástol o 5,2 percenta a počet pasažierov cestujúcich do západnej Európy stúpol o 5,7 percenta. Výrazne vzrástol počet cestujúcich na Ďaleký východ, a to o 41,9 percenta. Počet pasažierov smerujúcich na Blízky východ sa zvýšil o 5,7 percenta a do Severnej Ameriky sa zväčšil o 3,6 percenta. Preprava cestujúcich do destinácií v Afrike medziročne stúpla o 37,8 percenta.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým 66-percentným vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies