Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Viedenské letisko. Foto: viennaairport.com.
13. februára 2018 18:13 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Počet pasažierov spoločnosti Letisko Viedeň v januári vzrástol o 4,6 percenta

Počet cestujúcich cez viedenské letisko sa zvýšil o 1,9 %, počet pasažierov letiska na Malte stúpol o 16,7 % a letisko Košice evidovalo rast o 15,8 %.

VIEDEŇ 13. februára (SITA) – Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, v januári vybavila 1,9 mil. pasažierov, čo bol medziročný rast o 4,6 percenta. Viedenské letisko evidovalo v januári medziročný rast počtu pasažierov o 1,9 percenta na vyše 1,47 milióna.

Počet cestujúcich, ktorí v januári využili letisko na Malte, vzrástol o 16,7 percenta na 351 550 ľudí a počet pasažierov vybavených na letisku Košice stúpol o 15,8 percenta na 29 477. Spoločnosť Letisko Viedeň o tom informovala v správe, ktorú v utorok zverejnila na svojej internetovej stránke.

Viedenské letisko. Foto: viennaairport.com.Foto: viennaairport.com.

Najviac stúpol počet cestujúcich do Afriky a na Ďaleký východ

Celkový počet cestujúcich z viedenského letiska, ktorí smerovali do východnej Európy, v januári medziročne vzrástol o 9,9 percenta a počet pasažierov cestujúcich do západnej Európy stúpol o 1,6 percenta. Výrazne vzrástol počet cestujúcich na Ďaleký východ, a to o 21,9 percenta, ale počet pasažierov smerujúcich na Blízky východ klesol o 10,7 percenta a do Severnej Ameriky oslabil o 17,6 percenta. Preprava cestujúcich do destinácii v Afrike sa zväčšila o 36,2 percenta.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným, vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame