Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, za osem mesiacov vybavila 20,6 milióna cestujúcich, medziročne viac o 8,4 %. Foto: Pixabay.com.
12. septembra 2017 14:07 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Počet pasažierov Letiska Viedeň v auguste stúpol o 6,5 percenta

Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, v auguste vybavila celkovo 3,3 milióna pasažierov

VIEDEŇ 12. septembra (SITA) – Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, v auguste vybavila celkovo 3,3 milióna pasažierov, čo bol medziročný rast o 6,5 percenta. Od začiatku roka do konca augusta spoločnosť vybavila 20,6 milióna cestujúcich, čiže medziročne viac o 8,4 percenta. Spoločnosť Letisko Viedeň o tom informovala vo vyhlásení, ktoré v utorok poskytla agentúre SITA.

Viedenské letisko vybavilo v auguste dva a pol milióna cestujúcich

Viedenské letisko evidovalo v auguste medziročný rast počtu pasažierov o 4 percentá na vyše 2,487 milióna. Počet cestujúcich, ktorí vo auguste využili letisko na Malte, vzrástol o 14,8 percenta na 693 537 a počet pasažierov, ktorých vybavilo letisko Košice, v auguste medziročne stúpol o 19,1 percenta na 80 271.

Počet cestujúcich do východnej Európy stúpol o trinásť percent

Celkový počet pasažierov Letiska Viedeň smerujúcich do destinácií vo východnej Európe sa v auguste zvýšil o 13,1 percenta a počet cestujúcich do západnej Európy vzrástol o 1,6 percenta. Počet pasažierov smerujúcich do severnej Ameriky sa zväčšil o 11,4 percenta a do destinácií v Afrike o 40,2 percenta. Zmenšil sa však počet cestujúcich na Ďaleký východ (-1,4 %) a na Blízky a Stredný Východ (-3 %).

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným, vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja 34 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies