Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, vybavila za deväť mesiacov 23,7 milióna cestujúcich, čiže medziročne viac o 8,1 percenta. Foto: Pixabay.com.
12. októbra 2016 12:28 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Počet pasažierov Letiska Viedeň v septembri vzrástol o tri percentá

Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, v septembri vybavila viac ako 2,927 milióna pasažierov. Medziročne sa ich počet zvýšil o 3,6 %. 

Počet pasažierov, ktorých v septembri vybavila spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, v septembri medziročne vzrástol o 3,6 percenta na vyše 2,927 milióna. Samotné Letisko Viedeň v septembri evidovalo medziročný rast počtu pasažierov o 3,2 percenta na vyše 2,352 milióna.

Zvýšil sa aj počet cestujúcich na Malte, a to o 5,8 percenta na 531 962, ale Letisko Košice evidovalo pokles počtu cestujúcich o 1,7 percenta na 43 380. Spoločnosť Letisko Viedeň o tom informovala vo vyhlásení, ktoré zverejnila v stredu.

Najviac vzrástol počet cestujúcich na Blízky východ

Počet pasažierov Letiska Viedeň smerujúcich do destinácií v západnej Európe v septembri stúpol o 3 percenta a počet cestujúcich do východnej Európy sa zvýšil o 2,5 percenta. Počet cestujúcich na Ďaleký východ však klesol o 5,1 percenta.

Na Blízky východ smerovalo o 23,1 percenta viac pasažierov ako v septembri minulého roka. Počet cestujúcich do severnej Ameriky sa zväčšil o 0,9 percenta, ale klesol počet pasažierov smerujúcich do Afriky, a to o 5,1 percenta.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným, vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja 34 % akcií.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies