Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, vybavila za deväť mesiacov 23,7 milióna cestujúcich, čiže medziročne viac o 8,1 percenta. Foto: Pixabay.com.
17. januára 2017 18:09 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Počet pasažierov Letiska Viedeň sa vlani zvýšil

Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, vlani vybavila 28,9 mil. cestujúcich, čo bol rast o 3,8 %.

Počet pasažierov, ktorých vlani vybavila spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, sa medziročne zvýšil o 3,8 % na 28,9 milióna. Letisko vo Viedni v minulom roku vybavilo vyše 23,352 mil. cestujúcich, čo bol oproti predošlému roku rast o 2,5 percenta. Spoločnosť o tom informovala v utorok vo vyhlásení, ktoré poskytla agentúre SITA.

Firma v roku 2016 evidovala rast počtu cestujúcich do západnej Európy o 3,4 %, ale počet pasažierov smerujúcich do východnej Európy sa o 0,5 % znížil. Stúpol aj počet cestujúcich na Blízky východ (6,2 %), na Ďaleký východ (0,2 %) a do Severnej Ameriky (2,4 %), ale klesol počet cestujúcich do Afriky (-13,1 %).

V tomto roku spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, očakáva zväčšenie počtu pasažierov o 1 až 3 percentá. Firma zároveň predpokladá, že jej príjmy sa zvýšia na úroveň nad 740 mil. eur. Zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) Letisko Viedeň za tento rok očakáva v sume vyše 315 mil. eur a konsolidovaný čistý zisk v objeme prinajmenšom 120 mil. eur.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným, vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja 34 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies