Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, vybavila za deväť mesiacov 23,7 milióna cestujúcich, čiže medziročne viac o 8,1 percenta. Foto: Pixabay.com.
13. júna 2017 12:52 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Počet pasažierov Letiska Viedeň v máji vzrástol o 7,5 percenta

Spoločnosť Letisko Viedeň vrátane letísk na Malte a v Košiciach v máji evidovala 2,8 milióna cestujúcich.

Počet pasažierov, ktorých v máji vybavila spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, medziročne vzrástol o 7,5 percenta na 2,8 milióna ľudí. Viedenské letisko evidovalo medziročný rast počtu pasažierov o 6 percent na takmer 2,228 milióna.

Počet cestujúcich, ktorí v máji využili letisko na Malte, vzrástol o 14,4 percenta na 548,3 tisíca a letisko Košice evidovalo rast počtu pasažierov o 8,7 percenta na 32,2 tisíca. Spoločnosť Letisko Viedeň o tom informovala vo vyhlásení, ktoré v utorok poskytla agentúre SITA.

Najviac vzrástol počet ľudí letiacich z Viedne na východ Európy

Celkový počet pasažierov viedenského letiska smerujúcich do destinácií vo východnej Európe v máji vzrástol o 15,4 percenta, čo bolo predovšetkým výsledkom dodatočných leteckých liniek do Ruska. Počet cestujúcich do západnej Európy sa zvýšil o 4 percentá.

Zvýšil sa záujem aj o lety do iných častí sveta, okrem Blízkeho východu

Vzrástol aj počet cestujúcich na Ďaleký východ, a to o 4,5 percenta, ale znížil sa počet pasažierov smerujúcich na Blízky východ o 6,5 percenta. Osobná letecká preprava z Viedne do Severnej Ameriky stúpla o 6 percent a do destinácií v Afrike o 15,2 percenta.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným, vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja 34 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies