Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Počet pasažierov Letiska Viedeň v júli stúpol o 3,2 percenta

Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, vybavila za deväť mesiacov 23,7 milióna cestujúcich, čiže medziročne viac o 8,1 percenta. Foto: Pixabay.com.

Počet cestujúcich Letiska Viedeň vrátane letísk Malta a Košice v júli vzrástol na 3,1 milióna. Za sedem mesiacov tohto roka letisko zaznamenalo nárast počtu cestujúcich o 2,3 percenta na 15,9 milióna. 

Spoločnosť Letisko Viedeň v júli evidovala medziročný rast počtu pasažierov o 3,2 percenta na 3,1 milióna, pričom tento počet zahŕňa aj prepravu cez letiská Malta a Košice. Za obdobie januára až júla firma dosiahla rast počtu cestujúcich o 2,3 percenta na 15,9 milióna. Spoločnosť o tom informovala vo vyhlásení, ktoré zverejnila v stredu. Počet pasažierov vo Viedni sa v júli medziročne zväčšil o 2,9 percenta na vyše 2,4 milióna, na Malte vzrástol o 5,9 percenta na vyše 580 tisíc, ale na Letisku Košice sa zmenšil o 7 percent na 66 629.

Počet pasažierov spoločnosti Letisko Viedeň smerujúcich do destinácií v západnej Európe v júli stúpol o 1,3 percenta a počet cestujúcich do východnej Európy sa zväčšil o 2,4 percenta. Vzrástol aj počet cestujúcich do severnej Ameriky (8 %), na Ďaleký východ (6,8 %) a dokonca aj počet pasažierov smerujúcich na Blízky východ (15,8 %). Znížil sa počet cestujúcich do Afriky (-8,9 %).

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným, vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja 34 % akcií.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 10. augusta 2016Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...