Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, vybavila za deväť mesiacov 23,7 milióna cestujúcich, čiže medziročne viac o 8,1 percenta. Foto: Pixabay.com.
13. septembra 2016 10:57 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Počet pasažierov Letiska Viedeň v auguste vzrástol

Počet cestujúcich, ktorých v auguste evidovala spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, medziročne stúpol o 0,5 %. 

Spoločnosť Letisko Viedeň v auguste evidovala medziročný rast počtu pasažierov o 0,5 percenta na takmer 3,06 milióna. Tento počet zahŕňa aj prepravu cez letiská Malta a Košice. Za obdobie januára až augusta firma dosiahla rast počtu cestujúcich o 2 percentá na takmer 19 miliónov. Spoločnosť o tom informovala vo vyhlásení, ktoré zverejnila v utorok. Počet pasažierov vo Viedni sa v auguste medziročne zväčšil o 0,2 percenta na takmer 2,4 milióna, na Malte vzrástol o 2,3 percenta na vyše 590 tisíc, ale na Letisku Košice sa zmenšil o 2,9 percenta na 67 134.

Počet pasažierov spoločnosti Letisko Viedeň smerujúcich do destinácií v západnej Európe v auguste stúpol o 1,1 percenta, ale počet cestujúcich do východnej Európy sa o 0,5 percenta zmenšil. Počet cestujúcich na Ďaleký východ stúpol o 2,2 percenta, ale na Blízky východ smerovalo o 2,3 percenta menej pasažierov. Počet cestujúcich do severnej Ameriky klesol o 4,9 percenta, ale výrazne stúpol počet pasažierov smerujúcich do Afriky, a to až o 21 percent.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným, vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja 34 % akcií.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies