Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Železnice SR zabezpečia priechod pre peších v Cesticiach závorami. Ilustračné foto: SITA/TomᚠBenedikovič.
10. januára 2018 14:15 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Počet nehôd na železničných priecestiach v roku 2017 stúpol

Železnice Slovenskej republiky zaznamenali vlani na priecestiach päťdesiat nehôd, zahynulo šesť osôb.

BRATISLAVA 10. januára (SITA) – Počet nehôd na slovenských železničných priecestiach v minulom roku stúpol. Železnice SR (ŽSR) zaznamenali 50 nehôd, pri ktorých zomrelo šesť osôb, z toho dvaja vodiči, jeden cyklista, dvaja chodci a jeden rušňovodič. Ťažké zranenia utrpelo 13 ľudí. Oproti roku 2016 počet nehôd narástol o dvanásť, počet usmrtených osôb je rovnaký, počet ťažko zranených stúpol o tri osoby.

Dve tretiny nehôd sa stali na zabezpečených priecestiach

Ako informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková, až v 33 prípadoch sa nehody stali na zabezpečených železničných priecestiach vybavených výstražnou signalizáciou alebo závorami. V desiatich prípadoch boli vinníkmi profesionálni vodiči.

Generálny riaditeľ ŽSR Martin Erdössy. Foto: zsr.sk.

Bezpečnosť na priecestiach zostáva jednou z priorít

„Už pri vyhodnotení roku 2016 som sa vyjadril, že bude veľmi ťažké najnižšie číslo nehôd za posledných šestnásť rokov udržať. Hoci bezpečnosti na priecestiach, znižovaniu počtu priecestí, ich technickej stránke, ale aj prevencii, výchove a vzdelávaniu venujeme veľkú pozornosť, je na každom jednom vodičovi, chodcovi, cyklistovi, ako sa v konkrétnej chvíli pri prejazde cez priecestie správa,“ vyhlásil generálny riaditeľ ŽSR Martin Erdössy.

Zdôraznil, že bezpečnosť na železničných priecestiach je naďalej jednou z priorít slovenských železníc. ŽSR podľa Erdössyho pokračujú v budovaní ďalšej výstražnej signalizácie, dobudovaní závor, ako aj v nahrádzaní starších typov zabezpečovacích zariadení novými. ŽSR v súčasnosti spravujú 2 102 železničných priecestí, 1 068 je zabezpečených a 1 034 nezabezpečených.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies