Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v prvom mesiaci tohto roka 116 882 cestujúcich, čo je medziročne o 18 % viac. Ide o druhý najvyšší počet pasažierov v januári v celej 67-ročnej histórii bratislavského letiska a najvyšší za posledných desať rokov. Foto: bts.aero.
13. februára 2018 12:12 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Počet cestujúcich na letisku v Bratislave v januári vzrástol o 18 percent

Bratislavské letisko v prvom mesiaci tohto roka vybavilo 116 882 pasažierov, čo je druhý najvyšší počet v januári v celej jeho histórii a najvyšší za posledných desať rokov.

BRATISLAVA 13. februára (SITA) – Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v prvom mesiaci tohto roka 116 882 cestujúcich, čo je medziročne o 18 % viac. Ide o druhý najvyšší počet pasažierov v januári v celej 67-ročnej histórii bratislavského letiska a najvyšší za posledných desať rokov.

„O nárast sa pričinili nové linky spoločnosti Wizz Air do Sofie a Varšavy, viac frekvencií letov do Kyjeva a Londýna – Stanstedu či nová linka Ryanairu do talianskej Bologne,“ informoval v utorok generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Jozef Pojedinec.

Generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Jozef Pojedinec. Foto: Letisko Bratislava.

Vzrástol aj počet letov a vybaveného nákladu

V prvom mesiaci roka podľa letiska rástli aj ďalšie prevádzkové ukazovatele. „V januári sa uskutočnilo 1 665 letov, čo je nárast príletov a odletov o 17 % v porovnaní s vlaňajším januárom. Množstvo odbaveného leteckého nákladu vzrástlo o 11 % na celkovo 2 025 ton vybaveného carga,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

V tomto roku by mohla padnúť hranica dvoch miliónov cestujúcich

Pri pokračujúcom náraste cestujúcich v ďalších mesiacoch by bratislavské letisko mohlo v tomto roku tretí raz vo svojej histórii dosiahnuť viac ako dva milióny pasažierov. V minulom roku vybavilo 1 942 069 cestujúcich, čo bolo medziročne o 11 % viac. Išlo o tretí najvyšší počet pasažierov v celej histórii letiska a zároveň najvyšší za posledných deväť rokov. Minulý rok sa na letisku uskutočnilo 27 322 letov, pričom počet odletov a príletov narástol v porovnaní s rokom 2016 o šesť percent.

Osobný terminál bratislavského letiska. Foto: bts.aero.

Dva milióny cestujúcich v histórii letiska boli dvakrát

Najväčšie domáce letisko vybavilo najvyšší počet pasažierov vo svojej histórii v roku 2008, a to 2,22 milióna. Vyše dva milióny cestujúcich prešlo bránami letiska aj v roku 2007. Vlani vybavilo aj 26 246 ton nákladu, čo bolo najviac od jeho vzniku.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame