Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Počet cestujúcich na bratislavskom letisku za štyri mesiace dosiahol vyše 506 tisíc a vzrástol o 21 percent. Foto: bts.aero.
10. apríla 2018 17:41 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Počet cestujúcich na bratislavskom letisku v prvom kvartáli vzrástol o 19 percent

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave v prvom štvrťroku tohto roka vybavilo takmer 354 tisíc cestujúcich. Prvý kvartál roka je tak tretí najlepší v celej histórii letiska, zároveň je to najvyšší počet pasažierov za posledných desať rokov.

BRATISLAVA – Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v prvom štvrťroku tohto roka spolu 353 714 cestujúcich, čo je oproti rovnakému obdobiu vlaňajška viac o 19 %. „Prvý kvartál roka s takmer 354 tisíc cestujúcimi je tretí najlepší v celej histórii letiska. Zároveň je to najvyšší počet vybavených pasažierov na letisku za posledných desať rokov,“ informoval v utorok predseda predstavenstva a generálny riaditeľ bratislavského letiska Jozef Pojedinec s tým, že za nárast vďačia medzinárodnej pravidelnej preprave.

Počet cestujúcich v marci vzrástol o 21 percent na takmer 130 tisíc

„V prvom kvartáli 2018 sme vybavili o 339 pravidelných letov viac ako vlani za prvé tri mesiace roka. Výrazne vzrástol záujem napríklad o linky do Skopje či Kyjeva,“ uviedol Pojedinec. Bránami najväčšieho domáceho letiska prešlo v marci 129 668 pasažierov a ich počet medziročne vzrástol o 21 %. „Marcový výsledok počtu prepravených cestujúcich je najvyšší v marci za posledných desať rokov,“ dodal Pojedinec.

Generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Jozef Pojedinec. Foto: Letisko Bratislava.

V prvom kvartáli letisko vybavilo zhruba päť a pol tisíca letov

Najviac cestujúcich v prvom kvartáli využilo pravidelné linky z Bratislavy do Londýna, Dublinu, Moskvy a Milána a späť. Letisko v prvom štvrťroku vybavilo spolu 5 461 letov, pričom ich počet oproti tomu istému obdobiu minulého roka stúpol o 11 %. Preprava leteckého nákladu vzrástla o 12 %.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Letisko v marci vybavilo takmer 130 tisíc cestujúcich pri náraste o 21 percent. Foto: bts.aero.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame