Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v apríli tohto roka 152 721 cestujúcich, čo je medziročne viac o 27 %. Foto: bts.aero.
11. mája 2018 16:54 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Počet cestujúcich na bratislavskom letisku v apríli vzrástol o 27 percent

Letisko M. R. Štefánika v apríli tohto roka vybavilo 152 721 pasažierov, čo je druhý najvyšší počet v uvedenom mesiaci v jeho histórii.

BRATISLAVA – Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v apríli tohto roka 152 721 cestujúcich, čo je medziročne viac o 27 %. Počet pasažierov je zároveň druhý najvyšší v uvedenom mesiaci v histórii najväčšieho domáceho letiska.

„Počas štyroch mesiacov roka vybavilo letisko spolu na prílete a odlete už viac ako 506 tisíc cestujúcich. Je to nárast o 21 % v porovnaní s rovnakým obdobím vlani,“ informoval generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

Vzrástla preprava do Londýna, Kyjeva, Skopje a Prahy

Spomedzi zabehnutých spojení za štyri mesiace vzrástla preprava na linkách do Londýna, Kyjeva, Skopje a Prahy. „Veľmi dobre sa ujali aj novšie linky, napríklad do Sofie, Varšavy či Bologne. V letných mesiacoch očakávame úspešný nástup nových pravidelných spojení, medzi ktorými sú populárne destinácie ako Burgas, Malta, Pafos i Solún,“ dodal Pojedinec.

Počet cestujúcich na bratislavskom letisku za štyri mesiace dosiahol vyše 506 tisíc a vzrástol o 21 percent. Foto: bts.aero.

Počet letov za štyri mesiace stúpol o sedemnásť percent

Letisko vybavilo v apríli spolu 2 453 letov, teda odletov a príletov, pričom ich počet medziročne stúpol o 34 %. Počet letov za štyri mesiace vzrástol o 17 % na 7 914. Preprava leteckého nákladu v apríli vzrástla o 35 %.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Letisko vybavilo za štyri mesiace takmer osemtisíc letov pri náraste o 17 percent. Foto: SITA/Jozef Jakubčo.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame