Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Protimonopolný úrad SR schválil koncentráciu spoločností Budamar Logistics a ŽOS Vrútky. Ilustračné foto: pixabay.com.
4. apríla 2017 16:17 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

PMÚ schválil koncentráciu spoločného podniku Central Railways

Spoločnosť Central Railways je držiteľom licencie na poskytovanie dopravných služieb na železničných dráhach a bezpečnostného osvedčenia v Maďarsku, ako aj v Slovenskej republike, pričom po koncentrácii bude poskytovať primárne dopravné služby na železničných dráhach v Maďarsku.

Protimonopolný úrad SR (PMÚ) schválil koncentráciu spoločného podniku Central Railways, a. s. (CRW), Košice podnikateľov Budamar Logistic, a. s., Bratislava, Railtrans International, a. s., Leopoldov, Radu Gabriel Gheorghiu a Unicom Tranzit S. A. z Rumunska.

„Spoločnosť CRW je držiteľom licencie na poskytovanie dopravných služieb na železničných dráhach a bezpečnostného osvedčenia v Maďarsku, ako aj v Slovenskej republike, pričom po koncentrácii bude poskytovať primárne dopravné služby na železničných dráhach v Maďarsku. Ako doplnkovú službu vykonáva a aj po koncentrácii bude vykonávať zasielateľstvo,“ informovala v utorok hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská s tým, že koncentrácia bola schválená 8. marca.

Koncentrácia je v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže 

„Vychádzajúc z oblastí pôsobenia účastníkov koncentrácie úrad skúmal, či uskutočnením posudzovanej koncentrácie nedôjde na území SR v oblasti železničnej nákladnej dopravy a v oblasti poskytovania zasielateľských služieb k takým zmenám, ktorými by došlo ku značnému narušeniu účinnej hospodárskej súťaže na relevantnom trhu, najmä v dôsledku vytvorenia alebo posilnenia dominantného postavenia,“ priblížila Oľšavská.

Úrad zároveň zisťoval, či by vytvorenie spoločného podniku CRW malo za cieľ alebo za následok koordináciu súťažného správania, čo je podľa zákona o ochrane hospodárskej súťaže zakázané.

Po vyhodnotení všetkých získaných podkladov a informácií dospel úrad k záveru, že posudzovaná koncentrácia je v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže. Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 23. marca 2017.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...