Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto:slovakrail.sk.
3. novembra 2017 14:19 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

PMÚ preverí získanie kontroly Budamar Logistics nad ŽOS Vrútky

Víťazoslav Moric a Budamar Logistics  súčasne nadobudnú spoločnú kontrolu nad firmami ŽOS-EKO, ŽOS – Medika a ŽOS Trading so sídlom vo Vrútkach.

BRATISLAVA 3. novembra (SITA) – Odbor koncentrácií Protimonopolného úradu SR (PMÚ) začal správne konanie vo veci koncentrácie, ktorá podľa oznámenia spočíva v nadobudnutí výlučnej kontroly spoločnosti Budamar Logistics, a. s., Bratislava nad spoločnosťou ŽOS Vrútky, a. s.

Informoval o tom v piatok PMÚ s tým, že Víťazoslav Moric a Budamar Logistics súčasne nadobudnú spoločnú kontrolu nad firmami ŽOS-EKO, s. r. o., ŽOS – Medika, s. r. o. a ŽOS Trading, s. r. o., so sídlom vo Vrútkach. Moric je predsedom predstavenstva a spolumajieľom ŽOS Vrútky, ako aj spolumajiteľom uvedených troch firiem.

Pripomienky treba predkladať čo najskôr

„Tretie strany, teda fyzické a právnické osoby môžu predložiť úradu svoje pripomienky, námietky a informácie k oznámeným koncentráciám. Žiadame tretie strany, aby svoje pripomienky predkladali úradu čo najskôr po zverejnení oznámenia, aby sa úrad, vzhľadom na dodržiavanie zákonných lehôt mohol týmito pripomienkami zaoberať v prvej fáze posudzovania oznámenej koncentrácie,“ uviedla hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská.

ŽOS Vrútky vyrába a opravuje lokomotívy a vozne 

Spoločnosť ŽOS Vrútky, a.s. bola zapísaná do Obchodného registra SR v októbri 1994. Na základe vlastného návrhu a vývoja vyrába nové koľajové vozidlá, najmä osobné vozne, medziregionálne prímestské motorové a elektrické vlakové jednotky.

Vykonáva aj ich modernizáciu, revitalizáciu a opravy, zabezpečuje aj modernizáciu elektrických a dieselových lokomotív. Opravuje tiež rôzne časti koľajových vozidiel všetkých trakcií. Firma má základné imanie 22,1 mil. eur. História železničného opravárenstva vo Vrútkach siaha až do roku 1874, kedy bola založená Dielňa pre opravu parných rušňov, osobných a nákladných vozňov.

Budamar Logistics sa venuje zasielateľstvu a logistike

Spoločnosť Budamar Logistics, a. s. bola založená koncom roku 1997. Predchodcom spoločnosti od jej vzniku bola firma MPS Distribution, s. r. o., potom zmenila meno na Budamar Transport Slovakia – ako s. r. o. od roku 2002 a ako a. s. od roku 2003. Súčasné meno má spoločnosť od roku 2006. Zaoberá sa medzinárodným zasielateľstvom a logistikou.

Väčšina zákazníkov spoločnosti sú priemyselné podniky, ktoré pôsobia mimo Slovenska, najmä z Česka, Poľska, Maďarska a Rakúska. Spoločnosť poskytuje služby v železničnej, cestnej, riečnej, námornej, multimodálnej a intermodálnej preprave, zaoberá sa tiež colno-deklaračnými službami, skladovaním a komplexným poradenstvom. Základné imanie má výšku 20 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies