Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Minister dopravy Arpád Érsek chce niektorých ľudí zviezť do práce vládnym autom. Ilustračné foto: pixabay.com.
6. júla 2016 14:01 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

PMÚ preverí koncentráciu CEE Transport Holding a Waberer’s

Holandská cestná nákladná dopravná spoločnosť CEE Transport Holding oznámila nadobudnutie priamej výlučnej kontroly nad maďarskou prepravnou spoločnosťou Waberer’s International.

Protimonopolný úrad SR (PMÚ) začal správne konanie o koncentrácii spočívajúcej v nadobudnutí priamej výlučnej kontroly holandskej spoločnosti CEE Transport Holding B. V. so sídlom v Amsterdame nad maďarskou spoločnosťou Waberer’s International NyRt. v Budapešti. Ide o spoločnosti pôsobiace v cestnej nákladnej doprave. Úrad o tom informoval v stredu s tým, že konanie začal 1. júla na základe oznámenia o koncentrácii uvedených spoločností.

„Tretie strany, teda fyzické a právnické osoby, môžu predložiť úradu svoje pripomienky, námietky a informácie k oznámeným koncentráciám,“ informovala hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská. Úrad žiada tretie strany, aby svoje pripomienky predkladali čo najskôr po zverejnení oznámenia, aby sa vzhľadom na dodržiavanie zákonných lehôt mohol týmito pripomienkami zaoberať v prvej fáze posudzovania oznámenej koncentrácie.

Na Slovensku pôsobí spoločnosť Waberer’s Slovakia, s. r. o. so sídlom v Bratislave od decembra 2004. Ide o dcérsku firmu maďarskej spoločnosti Waberer’s International Zrt. v Budapešti. Spoločnosť má v predmete činnosti uvedené nákladnú cestnú dopravu vykonávanú cestnými nákladnými vozidlami s celkovou hmotnosťou, vrátane prípojného vozidla, do 3,5 tony, ako aj skladovanie (okrem prevádzkovania verejných skladov), baliace činnosti a manipuláciu s tovarom. Eviduje základné imanie takmer 93 tis. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies