Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

PMÚ preverí koncentráciu CEE Transport Holding a Waberer’s

Ministerstvo dopravy a výstavby SR sa v súčasnosti zaoberá riešením situácie pri preprave osôb vozidlami taxislužby a ich bezpečnosťou. Ilustračné foto: Pixabay.com.

Holandská cestná nákladná dopravná spoločnosť CEE Transport Holding oznámila nadobudnutie priamej výlučnej kontroly nad maďarskou prepravnou spoločnosťou Waberer’s International.

Protimonopolný úrad SR (PMÚ) začal správne konanie o koncentrácii spočívajúcej v nadobudnutí priamej výlučnej kontroly holandskej spoločnosti CEE Transport Holding B. V. so sídlom v Amsterdame nad maďarskou spoločnosťou Waberer’s International NyRt. v Budapešti. Ide o spoločnosti pôsobiace v cestnej nákladnej doprave. Úrad o tom informoval v stredu s tým, že konanie začal 1. júla na základe oznámenia o koncentrácii uvedených spoločností.

„Tretie strany, teda fyzické a právnické osoby, môžu predložiť úradu svoje pripomienky, námietky a informácie k oznámeným koncentráciám,“ informovala hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská. Úrad žiada tretie strany, aby svoje pripomienky predkladali čo najskôr po zverejnení oznámenia, aby sa vzhľadom na dodržiavanie zákonných lehôt mohol týmito pripomienkami zaoberať v prvej fáze posudzovania oznámenej koncentrácie.

Na Slovensku pôsobí spoločnosť Waberer’s Slovakia, s. r. o. so sídlom v Bratislave od decembra 2004. Ide o dcérsku firmu maďarskej spoločnosti Waberer’s International Zrt. v Budapešti. Spoločnosť má v predmete činnosti uvedené nákladnú cestnú dopravu vykonávanú cestnými nákladnými vozidlami s celkovou hmotnosťou, vrátane prípojného vozidla, do 3,5 tony, ako aj skladovanie (okrem prevádzkovania verejných skladov), baliace činnosti a manipuláciu s tovarom. Eviduje základné imanie takmer 93 tis. eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 6. júla 2016Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...