Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: SITA/AP
16. septembra 2016 12:23 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Piloti Lufthansy ukončili rokovania o novej mzdovej dohode

Odbory zastupujúce pilotov v spoločnosti Lufthansa nesúhlasia s plánmi nemeckého leteckého prepravcu, ktorý chce obmedziť výhody spojené s predčasným odchodom do dôchodku.

Zástupcovia pilotov v nemeckej spoločnosti Lufthansa ukončili rokovania o novej mzdovej dohode. Odborové združenie Vereinigung Cockpit (VC) o tom informovalo v piatok.

Rokovania skončili po niekoľkých mesiacoch bez výsledku, keďže vedenie spoločnosti nemá záujem o dohodu, ktorá by zabezpečila „udržateľnú perspektívu pracovných miest“, uviedlo združenie vo vyhlásení. Odbory nešpecifikovali, či plánuje obnovenie štrajkových aktivít.

Piloti majú nárok na dôchodok v 55-tich rokoch

Podstatou sporu je program reštrukturalizácie, ktorý ohlásila Lufthansa v snahe efektívnejšie čeliť nízkonákladovým prepravcom v Európe a v regióne Blízkeho východu.

V rámci úsporných opatrení najväčší nemecký letecký prepravca tlačí aj na zmenu pravidiel, ktoré v súčasnosti umožňujú pilotom odchod do dôchodku vo veku 55 rokov, pričom majú nárok na 60 % mzdy, kým im vo veku 65 rokov začne riadna penzia.

Od apríla 2014 združenie VC zorganizovalo celkovo 13 štrajkov, kým súd v septembri minulého roka predbežným opatrením nezakázal ich pokračovanie.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies