Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: SITA/AP
16. septembra 2016 12:23 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Piloti Lufthansy ukončili rokovania o novej mzdovej dohode

Odbory zastupujúce pilotov v spoločnosti Lufthansa nesúhlasia s plánmi nemeckého leteckého prepravcu, ktorý chce obmedziť výhody spojené s predčasným odchodom do dôchodku.

Zástupcovia pilotov v nemeckej spoločnosti Lufthansa ukončili rokovania o novej mzdovej dohode. Odborové združenie Vereinigung Cockpit (VC) o tom informovalo v piatok.

Rokovania skončili po niekoľkých mesiacoch bez výsledku, keďže vedenie spoločnosti nemá záujem o dohodu, ktorá by zabezpečila „udržateľnú perspektívu pracovných miest“, uviedlo združenie vo vyhlásení. Odbory nešpecifikovali, či plánuje obnovenie štrajkových aktivít.

Piloti majú nárok na dôchodok v 55-tich rokoch

Podstatou sporu je program reštrukturalizácie, ktorý ohlásila Lufthansa v snahe efektívnejšie čeliť nízkonákladovým prepravcom v Európe a v regióne Blízkeho východu.

V rámci úsporných opatrení najväčší nemecký letecký prepravca tlačí aj na zmenu pravidiel, ktoré v súčasnosti umožňujú pilotom odchod do dôchodku vo veku 55 rokov, pričom majú nárok na 60 % mzdy, kým im vo veku 65 rokov začne riadna penzia.

Od apríla 2014 združenie VC zorganizovalo celkovo 13 štrajkov, kým súd v septembri minulého roka predbežným opatrením nezakázal ich pokračovanie.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...