Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: google.sk.
9. februára 2018 14:03 Nezaradené od Nasa DopravaSITA

Piešťany urobili prvý krok k oddlženiu letiskovej spoločnosti

Piešťany vložia 715 tisíc eur do základného imania spoločnosti Letisko Piešťany. Ide o čiastku, ktorú im letisková spoločnosť dlhuje.

TRNAVA 9. februára (SITA) – Piešťany vložia 715 tisíc eur do základného imania spoločnosti Letisko Piešťany. Ide o čiastku, ktorú im letisková spoločnosť dlhuje. Pohľadávka vznikla viacročným neplatením daní za nehnuteľnosti. Rozhodnutie piešťanských poslancov je podľa predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča prvým krokom k príchodu nového investora. Keďže záujemcov o letisko je niekoľko, vzísť by mal z medzinárodného tendra.

V hre sú aj investície v oblasti vedy a výskumu

Viskupič naznačil, že okrem zachovania lietania sú v hre aj investície v oblasti vedy a výskumu. ,,Dôležité je lietanie, aj veda a výskum alebo kombinácia. Budeme sa rozprávať o tom, aby letisko zostalo letiskom, ale aby vznikla aj pridaná hodnota. Môže byť napríklad z oblasti automobilového priemyslu s pracovnými miestami s vysokou pridanou hodnotou. Nateraz sa to javí tak, že by sa to mohlo podariť, ale hlasovanie piešťanských poslancov bolo len odomknutím celého procesu,“ skonštatoval Viskupič. Dodal, že zachovanie terajšieho stavu by bolo pre letisko tým najhorším scenárom.

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.
Foto: SITA/Ivan Kopčáni.

Dlh letiska presahuje dva milióny eur

Letisková spoločnosť má dlh v objeme približne 2,2 milióna eur. Časť z neho tvorí pohľadávka mesta, časť pôžička Trnavského samosprávneho kraja a časť nevyplatené odmeny členov predstavenstva a dozornej rady spoločnosti.

Spoločnosť Letisko Piešťany má základné imanie 24,3 milióna eur a troch akcionárov. Trnavský samosprávny kraj vlastní 59,31 % akcií, mesto Piešťany 20,04 % a štát v zastúpení Ministerstva dopravy a výstavby SR 20,65 % akcií. Spoločnosť má už niekoľko rokov vážne existenčné problémy, obyvatelia Piešťan však likvidáciu letiska petíciou odmietli.

Letisková spoločnosť má dlh vyše dva milióny eur. Foto: Letisko Piešťany.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame