Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ponitrianska cyklomagistrála povedie zo severu na juh, od Topoľčian cez Nitru k sútoku rieky Nitry s Váhom. Skončí sa pri Dedine mládeže neďaleko Kolárova pripojením na Vážsku cyklomagistrálu. Foto: dopracenabicykli.eu.
22. apríla 2018 15:27 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Do piateho ročníka kampane do práce na bicykli sa zatiaľ zapojilo 81 miest a obcí

Kampaň „Do práce na bicykli 2018“ sa začína v utorok 1. mája a končí vo štvrtok 31. mája. 

BRATISLAVA – Do piateho ročníka celonárodnej kampane do práce na bicykli sa zapojilo 81 miest a obcí. Ako informovala hovorkyňa rezortu dopravy Karolína Ducká, je to o sedem samospráv viac ako v rovnakom porovnávacom období minulého roka.

Svojou účasťou chcú napĺňať základnú myšlienku tohtoročnej kampane „Odhodlaj sa zmeniť svoj pohľad na cestu do práce“. Cyklisti majú stále šancu zapojiť sa bezplatne do súťaže aj počas nasledujúcich dvoch týždňov, a to až do soboty 5. mája 2018.

Zamestnanci môžu vytvoriť dvoj- až štvorčlenné družstvá

Svojou účasťou v kampani umožnili tieto samosprávy firmám a spoločnostiam, ktoré sídlia na ich území, vyzvať svojich zamestnancov na vytvorenie dvoj- až štvorčlenných družstiev. Tie môžu v priebehu mesiaca máj svojimi každodennými jazdami poskytnúť vedeniu svojich miest dôležité informácie o pohybe cyklistov v mestách a vytvoriť tak podmienky pre výstavbu bezpečnej cyklistickej infraštruktúry.

Zamestnanci môžu vytvoriť dvoj- až štvorčlenné družstvá. Foto: dopracenabicykli.eu.

Érsek: Všetci prihlásení prispievajú k rozvoju cyklodopravy

„Dochádzanie do práce na bicykli má pozitívne dopady na zdravie ľudí a životné prostredie. Som rád, že v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka máme vyšší počet prihlásených samospráv. Všetci prihlásení prispievajú svojou účasťou k rozvoju cyklodopravy, a to je náš hlavný zámer, pretože nám ide o skvalitnenie dopravy v mestách,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Kampaň „Do práce na bicykli 2018“ sa začína v utorok 1. mája a končí vo štvrtok 31. mája. Potrebné informácie o súťaži a o možnosti prihlásiť sa do nej nájdete na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Kampaň Do práce na bicykli 2018 bude trvať počas celého mája. Foto: dopracenabicykli.eu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame