Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Alternatívna taxislužba Uber sa chce vrátiť do Bratislavy. Ilustračné foto: SITA/AP.
24. septembra 2017 16:29 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Petícia za zachovanie činnosti firmy Uber v Londýne získala vyše päťstotisíc podpisov

Transport for London, správny orgán londýnskej samosprávy zodpovedný za dopravu, licenciu firme nechce predĺžiť pre obavy o bezpečnosť verejnosti

BRATISLAVA 24. septembra (SITA) – Viac ako 500 tisíc ľudí podpísalo petíciu, ktorú organizuje spoločnosť Uber s cieľom vyzvať Transport for London (TfL), správny orgán londýnskej samosprávy zodpovedný za dopravu, aby zmenil rozhodnutie neobnoviť jej licenciu na prevádzku v Londýne.

O petícii firmy, ktorá podniká v oblasti prepravy osôb prostredníctvom mobilnej aplikácie, informoval britský portál bbc.com. „Ak toto rozhodnutie nadobudne právoplatnosť, pripraví o prácu vyše 40 tisíc licencovaných taxikárov a milióny Londýnčanov o pohodlnú a dostupnú formu dopravy,“ konštatuje sa v petícii.

Uber sa proti rozhodnutiu odvolá

TfL sa pri svojom rozhodnutí odvoláva na prístup firmy pri hlásení vážnych trestných činov a na to, ako pozná minulosť svojich vodičov. Londýnsky starosta Sadiq Khan v reakcii na petíciu povedal: „Viem, že Uber sa stal obľúbenou službou pre mnohých Londýnčanov, ale bolo by zlé, ak by TfL poskytol Uberu licenciu, ak to nejakým spôsobom môže znamenať hrozbu pre bezpečnosť Londýnčanov“.

Firma Uber oznámila, že sa proti rozhodnutiu odvolá. Platnosť jej terajšej licencie sa končí 30. septembra.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies