Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OZ Triblavina žiada vládu vyšetriť podozrenia z trestnej činnosti pri výstavbe diaľnic. Na snímke stavenisko križovatky Triblavina na D1. Foto: ndsas.sk.
28. marca 2018 18:35 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

OZ Triblavina žiada vládu vyšetriť podozrenia z trestnej činnosti pri výstavbe diaľnic

Občianske združenie Triblavina vyzýva novú vládu prijať adekvátne opatrenia, aby všetky podozrenia z trestnej činnosti v súvislosti s výstavbou diaľnic, uvedené v liste pracovníkov Národnej diaľničnej spoločnosti a Ministerstva dopravy a výstavby SR z roku 2016 boli vyšetrené.

BRATISLAVA – Občianske združenie (OZ) Triblavina žiada novú vládu prijať adekvátne opatrenia, aby všetky podozrenia z trestnej činnosti pri výstavbe diaľnic, boli vyšetrené a bola vyvodená politická aj trestnoprávna zodpovednosť. Odvoláva sa pritom na otvorený anonymný list pracovníkov Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s. (NDS) a Ministerstva dopravy a výstavby SR (MDV) zo 17. mája 2016.

„V otvorenom liste sa píše o závažných skutočnostiach, ktoré majú za následok meškanie rozšírenia diaľnice D1, výstavby križovatky Triblavina, tunela Višňové a iných stavieb,“ informoval predseda OZ Triblavina Milan Grožaj.

Grožaj: Skutočnosti v liste neboli riadne preverené

Predseda združenia v tejto súvislosti listom oslovil premiéra Petra Pellegriniho, ministra vnútra Tomáša Druckera, ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka, generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, prezidenta Policajného zboru SR Tibora Gašpara a predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu.

Skutočnosti uvedené v spomínanom liste pracovníkov NDS a ministerstva dopravy neboli podľa Grožaja doteraz riadne preverené, resp. zrejme vôbec prešetrené. „Mnohé osoby uvedené v otvorenom liste zamestnancov NDS a MDV nezmenili pôsobnosť, iné zastávajú nové významné funkcie a naďalej majú dosah na rozhodovanie štátnych orgánov, orgánov verejnej správy a samosprávy,“ upozornil Grožaj.

Aktivisti OZ Triblavina na jednej z akcií pred ministerstvom dopravy. Foto: SITA/Monika Žaková.

Otvorený list bol adresovaný ministrovi dopravy, NDS aj poslancom

Otvorený list bol pred takmer dvomi rokmi adresovaný vtedajšiemu ministrovi dopravy Romanovi Brecelymu, generálnemu riaditeľovi NDS Róbertovi Auxtovi, dozornej rade NDS a poslancom. Autori poslali list na vedomie aj prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi, premiérovi Robertovi Ficovi, ministerke spravodlivosti Lucii Žitňanskej, Národnej kriminálnej agentúre (NAKA), zástupcom politických strán, viacerým stavebným spoločnostiam a médiám.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame