Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Novým štátnym tajomníkom ministerstva dopravy je Peter Ďurček

Štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Peter Ďurček. Foto: MDVRR SR

Vláda vymenovala do funkcie štátneho tajomníka na ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Petra Ďurčeka od 22. septembra na návrh ministra dopravy. 

Novým štátnym tajomníkom na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR sa stal 43-ročný právnik Peter Ďurček. Vláda v stredu schválila jeho vymenovanie do funkcie od 22. septembra na návrh ministra dopravy. Jeden z dvoch postov rezortného štátneho tajomníka sa uvoľnil po tom, čo bol Árpád Érsek (Most – Híd) koncom augusta vymenovaný za nového ministra dopravy namiesto Romana Brecelyho (Sieť).

Ďurček sa venoval súkromnému a verejnému právu

„Novovymenovaný štátny tajomník Peter Ďurček prichádza z právnického prostredia. Vyštudoval Právnickú fakultu na Univerzite Komenského v Bratislave a tiež Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici. V doterajšej kariére zastával manažérske pozície vo viacerých firmách,“ informovala hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká.

Ďurček v posledných rokoch viedol vlastnú advokátsku kanceláriu, kde sa venoval otázkam súkromného a verejného práva. Konkrétne okruhy pôsobenia Ďurčeka na ministerstve dopravy budú predmetom rokovaní s ministrom Érsekom po detailnejšom oboznámení sa s problematikou rezortu dopravy.

Érsek bol štátnym tajomníkom na ministerstve dopravy počas súčasnej koaličnej vlády od jej vzniku v marci tohto roka. Tú istú funkciu zastával v rezorte dopravy aj pri vláde Ivety Radičovej, keď bol ministrom dopravy Ján Figeľ (KDH). Druhým štátnym tajomníkom na ministerstve dopravy je už od predošlej vlády Smeru – SD Viktor Stromček (Smer – SD).

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 21. septembra 2016Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...