Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Železničná spoločnosť Cargo Slovakia a zástupcovia odborov podpísali kolektívnu zmluvu na rok 2018. Foto: SITA/Michal Svítok.
12. júla 2016 15:16 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Novým šéfom štátneho železničného Carga je Martin Vozár

Minister dopravy Roman Brecely vymenoval za nového predsedu predstavenstva a zároveň generálneho riaditeľa Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia Martina Vozára na základe výsledku výberového konania ešte v závere minulého týždňa. 

Novým predsedom predstavenstva a zároveň generálnym riaditeľom Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a. s. (ZSSK Cargo) je Martin Vozár. Potvrdil to v utorok hovorca štátneho vlakového nákladného dopravcu Martin Halanda.

Minister dopravy Roman Brecely vymenoval Vozára ešte k 7. júlu. Ministerstvo dopravy ako jediný akcionár ZSSK Cargo o novom šéfovi spoločnosti predtým oficiálne neinformovalo.

„Dňa 7. júla sa uskutočnilo výberové konanie na obsadenie funkcie predsedu predstavenstva, ktorý zároveň vykonáva funkciu generálneho riaditeľa akciovej spoločnosti Železničná spoločnosť Cargo Slovakia,“ reagovalo v utorok ministerstvo dopravy na otázky agentúry SITA.

„Kritériá a požiadavky na obsadenie funkcie splnil a do funkcie bol 7. júla zvolený Martin Vozár,“ dodal rezort. Vozár bude podľa ministerstva oficiálne uvedený do funkcie koncom týždňa.

Vozár sa zúčastnil výberového konania na obsadenie postu predsedu predstavenstva, ktorý zároveň zastáva funkciu generálneho riaditeľa ZSSK Cargo. Do výberového konania sa prihlásili spolu traja uchádzači a všetci splnili podmienky účasti.

„Výberového konania sa zúčastnili dvaja uchádzači, jeden uchádzač ospravedlnil svoju neúčasť. Odborné znalosti dvoch zúčastnených uchádzačov boli preverené písomným testom a ústnym pohovorom, pričom požadované podmienky výberového konania splnil úspešný uchádzač Martin Vozár,“ informovalo ministerstvo dopravy.

Vozár bude mať v septembri 46 rokov, doteraz nepôsobil v oblasti železničnej dopravy. Naposledy bol v spoločnosti STM Power, a. s. so 160 zamestnancami od roku 2012, aktuálne v tomto roku ako business development director a predtým ako výkonný riaditeľ.

Po organizačnej reštrukturalizácii a nastavení holdingovej štruktúry spoločnosti bol v poslednej pozícii zodpovedný za vyhľadávanie a vytváranie nových obchodných príležitostí primárne na veľkých projektoch. Aktívne projekty zahŕňajú prípravu a štart inžinierskych a komplexných projektov v energetickej oblasti.

V spoločnosti Toma Industries, s. r. o. s 97 zamestnancami bol Vozár generálnym riaditeľom v rokoch 2008 – 2012, v spoločnosti VOJUS, a. s. s 350 zamestnancami výrobno-technickým riaditeľom od roku 2007.

Ako operations manager pôsobil od roku 1999 v spoločnostiach Kimberly-Clark Corporation s 260 zamestnancami v Hattiesburgu v USA, Bekaert Corporation s 280 zamestnancami v americkom Arkansase a Bekaert Slovakia, s. r. o. s 250 zamestnancami. Vozár vyštudoval Strojnícku fakultu Technickej univerzity v Bratislave. Na The University of Southern Mississippi v Hattiesburgu študoval business administration a computer science.

Minister dopravy Roman Brecely odvolal bývalého predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa ZSSK Cargo Vladimíra Ľuptáka koncom mája. Ten bol na čele spoločnosti od apríla 2012. Namiesto neho minister vymenoval Jozefa Pavúka, vzápätí ho však tiež odvolal so zdôvodnením, že si pri jeho výbere dostatočne nepreverili niektoré významné skutočnosti v jeho profesionálnej i politickej kariére.

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a. s. vznikla začiatkom roka 2005 a je jednou z troch nástupníckych spoločností pôvodne jednotných železníc. Zabezpečuje nákladnú železničnú dopravu, má základné imanie 401,646 mil. eur. Akcionárom spoločnosti je Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies