Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Opodstatnenosť výstavby železničnej trate, ktorá by zabezpečila priame prepojenie Nitry s Bratislavou, určí štúdia realizovateľnosti. Ilustračné foto: pixabay.com.
4. novembra 2016 11:35 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Novým generálnym riaditeľom ŽSR sa stal Martin Erdössy

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Árpád Érsek vymenoval nového generálneho riaditeľa Železníc Slovenskej republiky Marina Erdössyho na návrh správnej rady podniku. Ide o profesionálneho manažéra a nestraníka, ktorý do železníc prichádza z bratislavského dopravného podniku.

Novým generálnym riaditeľom Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) sa stal Martin Erdössy. Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Árpád Érsek ho vymenoval na návrh správnej rady štátneho správcu železničnej infraštruktúry. „Ide o profesionálneho manažéra a nestraníka, ktorý do železníc prichádza z bratislavského dopravného podniku,“ informuje ministerstvo dopravy na svojom portáli.

Martin Erdössy doteraz pôsobil v súkromnej sfére na riadiacich pozíciách. Mal na starosti predaj, riadenie a implementáciu projektov. V oblasti dopravy pritom nie je nováčikom. „Bol členom predstavenstva Dopravného podniku Bratislava, a. s. a zároveň riaditeľom úseku dopravnej infraštruktúry a elektrických dráh. Riadil tak úsek s viac ako tisíc zamestnancami, ktorý zodpovedá za dopravnú cestu (koľajové trate, trakčné vedenia, zastávky), prevádzku električiek a trolejbusy,“ priblížil rezort dopravy.

Vzdal sa postu v predstavenstve Dopravného podniku Bratislava

Pozície v predstavenstve Dopravného podniku Bratislava sa však Erdössy po nástupe do funkcie generálneho riaditeľa železníc rozhodol vzdať. „Chcem sa naplno venovať práci generálneho riaditeľa. Ďakujem ministrovi a správnej rade za prejavenú dôveru a aj za vypočutie môjho pohľadu na to, ako by mali naše železnice napredovať. Železnice Slovenskej republiky sú spoločnosťou s dlhou tradíciou a možnosť riadiť túto organizáciu beriem ako veľkú profesionálnu aj osobnú výzvu,“ povedal Erdössy.

Minister dopravy v septembri poveril dočasným vedením ŽSR Miroslava Kocáka, ktorý na železnici pracuje od roku 1980. Kocák vtedy na čele podniku nahradil Tibora Šimoniho, ktorý bol na tomto poste od mája. Vláda vymenovala Šimoniho za nového vedúceho služobného úradu na ministerstve dopravy.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...