Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vlak Pendolino v stanici Ružomberok. Foto: SITA/Milo Fabian.
9. decembra 2018 22:17 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Nový pár vlakov Pendolino medzi Košicami a Prahou bude rýchlejší

Medzi Košicami a Prahou bude premávať nový posilový pár vlakov SuperCity Pendolino Košičan s kratšími jazdnými časmi. Vlak z Prahy bude jazdiť v piatok, cestu prejde o 32 minút rýchlejšie, vlak z Košíc pôjde v sobotu, trasu zvládne o 50 minút skôr.

Medzi Košicami a Prahou bude premávať nový posilový pár vlakov SuperCity (SC) Pendolino Košičan s kratšími jazdnými časmi. Vlak z Prahy do Košíc s odchodom v piatok popoludní a príchodom v noci zvládne cestu o 32 minút rýchlejšie (7 hodín 24 minút), z Košíc do Prahy s odchodom v sobotu ráno a príchodom popoludní trasu prejde o 50 minút skôr (7 hodín 21 minút).

Ďalší pár vlakov Pendolino Košičan bude potrebovať 7 hodín 18 minút, resp. 7 hodín 19 minút. Ide o súčasť nového cestovného poriadku Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) v rámci medzinárodnej diaľkovej dopravy do Českej republiky.

Vlaky Valašský expres s intervalom dve hodiny

Všetky vlaky na linke Žilina – Horní Lideč – Praha budú premávať pod jednotným názvom Valašský expres. „Zachovaný ostáva dvojhodinový interval šiestich párov vlakov, možnosť prestupu v Púchove medzi vlakmi R 6XX (Bratislava – Košice) a rozsiahle výlukové práce, ktoré ovplyvňujú trasy vlakov,“ informoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Prvé nástupište na hlavnej stanici. Foto: NasaDoprava/Martin Benko.

Zlepšia sa prestupné väzby medzi vlakmi R 6XX (Bratislava – Košice), R 34X (Ostrava-Svinov – Zvolen/Banská Bystrica) a Ex 14X (Praha – Žilina), prestupný čas sa zvýši z pôvodných šesť na jedenásť minút.

Jednotné názvy rýchlikov Fatra a Ostravan

„Všetky štyri páry vlakov R 34X na linke Zvolen/Banská Bystrica – Žilina – Ostrava-Svinov budú vedené pod jednotným názvom Fatra, pričom jazdný čas zo Žiliny do Ostravy bude 1 hodina 48 minút (čas sa skráti o tri minúty) a čas z Ostravy do Žiliny bude 1 hodina 49 minút (čas sa skráti o minútu),“ priblížil Kováč.

Všetky tri páry vlakov kategórie Ex 14X na linke Žilina – Ostrava – Praha budú vedené pod jednotným názvom Ostravan, jazdný čas z Prahy do Žiliny bude 5 hodín 9 minút a zo Žiliny do Prahy 5 hodín 12 minút.

Ilustračné foto: ZSSK.
Zmeny pri nočných vlakoch do Prahy

Na linke nočných vlakov (Humenné) – Košice – Čadca – Praha sú viaceré zmeny. Jazdný čas vlaku EN 442 Slovakia s odchodom z Humenného o 19:46 a s príchodom do Prahy o 7:31 sa skráti o 50 minút. Autovozne vo vlakoch EN 442 Slovakia (Humenné – Praha) a EN 443 Slovakia (Praha – Humenné) budú vedené denne, pričom v oboch vlakoch bude radený ležadlový vozeň s kupé na prepravu imobilných cestujúcich.

Zachovaný ostáva jeden pár nočných vlakov EN 444 Bohemia (Košice – Praha) a EN 445 Bohemia (Praha – Košice), ktorý je vedený 150-krát ročne v letnej a zimnej sezóne a vo vybraných obdobiach najväčšieho záujmu, ako aj preprava automobilov na linkách Košice – Praha, Humenné – Praha a Poprad-Tatry – Praha.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame