Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kandidát na ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Árpád Érsek (uprostred vpravo) a predseda strany Most-Híd Béla Bugár (uprostred vľavo) počas brífingu o prijatí prezidentom SR. SITA/Ľudovít Vaniher
29. augusta 2016 17:07 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Nový minister dopravy by mal nastúpiť do konca týždňa

Érsek svoje plány na poste šéfa rezortu dopravy nekonkretizoval, podľa neho si treba počkať. 

Nový minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) by sa mal ujať funkcie do konca týždňa. Informoval o tom predseda strany Most-Híd Béla Bugár po pondelňajšom prijatí u prezidenta Andreja Kisku. Súbežne by sa mala zmeniť aj koaličná zmluva tak, aby odrážala nové pomery v koalícii.

Na pondelňajšom stretnutí sa podľa Bugára Érsek predstavil prezidentovi. „Pán prezident mal, samozrejme, otázky, a ja som mu na ne odpovedal,“ zhrnul prijatie Érsek. V otázke svojich plánov bol zdržanlivý, podľa neho si treba počkať. Nekonkretizoval ani, či sa štátne IC vlaky vrátia do prevádzky. Podľa neho tieto možnosti analyzuje žilinská univerzita a na odpoveď si treba počkať do septembra.

Érsek je v súčasnosti štátnym tajomníkom na ministerstve dopravy. Jeho nástupcu by mala nominovať Slovenská národná strana (SNS), preto podľa neho treba otázky na personálne obsadenie tohto postu smerovať na národniarov.

Érseka na post ministra dopravy navrhol Most-Híd minulý týždeň. Vystriedať by mal Romana Brecelyho (#Sieť). Zmeny sú následkom prestupu pätice poslancov zo strany Sieť do poslaneckého klubu strany Most-Híd. Sieť má v NR SR už iba dvoch poslancov a prejavila záujem zlúčiť sa s jednou z koaličných strán. Posty po Sieti preberá po dohode Most-Híd. Zmení sa aj koaličná zmluva. Podpíšu ju už len tri strany – Smer-SD, Most-Híd a SNS.

Most-Híd okrem postu ministra dopravy obsadí aj posty štátnych tajomníkov na ministerstvách obrany, pôdohospodárstva a kultúry. Na post štátneho tajomníka ministerstva obrany navrhuje strana Róberta Ondrejčáka a na post štátneho tajomníka na rezort pôdohospodárstva vybrali Gabriel Csicsai. Meno štátneho tajomníka na ministerstve kultúry stále nie je známe. Ako Bugár povedal, osoba, ktorú mal záujem na post nominovať, napokon odmietla.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies