Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Štátna tajomníčka Ministerstva dopravy a výstavby SR Ladislava Cengelová. Foto: MDV.
25. apríla 2018 17:13 Nezaradené od Nasa DopravaSITA

Novou štátnou tajomníčkou na ministerstve dopravy a výstavby je Ladislava Cengelová

V rezorte dopravy sa pohybuje od roku 1999, kedy nastúpila na generálne riaditeľstvo Železníc Slovenskej republiky. 

BRATISLAVA – Vláda v stredu rozhodla o obsadení voľnej pozície štátneho tajomníka na Ministerstve dopravy a výstavby SR (MDV). Do funkcie vymenovala Ladislavu Cengelovú, ktorá v rezorte dopravy pôsobí takmer dvadsať rokov.

Cengelová tak vystriedala Viktora Stromčeka, ktorý pôsobenie vo funkcii štátneho tajomníka skončil v marci tohto roka. Kabinet ho vtedy zároveň odvolal z funkcie splnomocnenca vlády pre prípravu a realizáciu strategických parkov. Odchod Stromčeka súvisel s tým, že sa stal novým generálnym manažérom strany Smer-SD.

Ilustračné foto: SITA/Ivan Fleischer.

Cengelová sa chce sústrediť najmä ma vznik dopravnej autority

Cieľom novej štátnej tajomníčky bude napĺňať priority vlády, ktoré sú jasne definované v programovom vyhlásení. Sústrediť sa chce najmä na vznik dopravnej autority. “Tá má potenciál zlepšiť dopravu ľudí aj zefektívniť fungovanie celého verejného sektora v oblasti verejnej dopravy,“ povedala Cengelová.

Ladislava Cengelová vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. V rezorte dopravy sa pohybuje od roku 1999, kedy nastúpila na generálne riaditeľstvo ŽSR. V Železniciach Slovenskej republiky na rôznych pozíciách pôsobila až do roku 2012, kedy prešla na ministerstvo dopravy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame