Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Diaľnice
Foto: SITA/Milo Fabian.
8. decembra 2017 15:18 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Nové úseky s platbou mýta pribudnú od polovice decembra

Ide o nedávno otvorený úsek diaľnice D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno a úsek v intraviláne Sládkovičova na ceste prvej triedy I/62. Zmeny súvisia s príslušnou vyhláškou Ministerstva dopravy a výstavby SR s účinnosťou od polovice tohto mesiaca.

BRATISLAVA 8. decembra (SITA) – Nedávno otvorený úsek diaľnice D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno v dĺžke 4,25 kilometra rozšíri zoznam vymedzených úsekov s elektronickým výberom mýta od 15. decembra. Ďalší vymedzený úsek pribudne od uvedeného dňa v intraviláne Sládkovičova na ceste prve triedy I/62. Zmeny súvisia s príslušnou vyhláškou Ministerstva dopravy a výstavby SR s účinnosťou od polovice tohto mesiaca.

Rôzne parametre bude mať upravené 59 úsekov

Manažér pre komunikačnú stratégiu a PR mýtnej spoločnosti SkyToll, a. s., Anton Bódis v piatok zároveň informoval, že 59 vymedzených úsekov bude mať od 15. decembra modifikované rôzne parametre. „Jednému úseku sa zmení kategória spoplatnenia z vymedzeného úseku cesty I. triedy, ktorý nie je súbežný sa stane vymedzený úsek cesty súbežnej s diaľnicami a rýchlostnými cestami,“ uviedol Bódis.

Rôzne parametre bude mať upravené 59 vymedzených úsekov.
Ilustračné foto: pixabay.com.

Dĺžka vymedzených úsekov sa skráti zhruba na 17 600 kilometrov

Inú spoplatnenú dĺžku bude mať 52 vymedzených úsekov, 55 úsekom sa zmení poloha, prípadne popis začiatku a, resp. alebo konca. „Po všetkých úpravách vrátane tých, ktoré nemajú vplyv na výšku úhrady mýta (úseky spoplatnené nulovou sadzbou), sa počet vymedzených úsekov ciest zvýši o dva na 4 138. Dĺžka siete vymedzených úsekov sa skráti zo 17 611,2 km na 17 599,7 km,“ dodal Bódis.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame