Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Európska únia schválila prevzatie časti zbankrotovaného leteckého prepravcu Air Berlin najväčšou nemeckou leteckou spoločnosťou Lufthansa. Foto: SITA/AP.
13. septembra 2017 15:05 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Nemecký minister dopravy vyzval pilotov Air Berlin, aby sa vrátili do práce

Firma Air Berlin v utorok zrušila vyše sto letov, keďže dvesto pilotov nahlásilo práceneschopnosť zo zdravotných dôvodov. Najmenej 32 letov prepravca zrušil aj v stredu

BERLÍN 13. septembra (SITA, AP) – Nemecký minister dopravy vyzval pilotov leteckej spoločnosti Air Berlin, ktorá vyhlásila bankrot, aby ukončili zjavne nelegálny štrajk, pre ktorý bola streda už druhým dňom narušenia prevádzky firmy.

Spoločnosť Air Berlin bola nútená v utorok zrušiť vyše sto letov, keďže dvesto jej pilotov náhle nahlásilo práceneschopnosť zo zdravotných dôvodov. Najmenej 32 letov prepravca zrušil aj v stredu, hoci uviedol, že do práce prišlo viac pilotov.

Minister vyzval pilotov, aby umožnili lety

Minister dopravy Alexander Dobrindt povedal, že akcia pilotov je kontraproduktívna v čase, keď letecká spoločnosť hľadá kupca. „Môžem iba apelovať na všetkých, aby prejavili pochopenie a umožnili realizáciu letov,“ dodal minister.

Spoločnosť Air Berlin vyhlásila bankrot minulý mesiac po niekoľkých stratových rokoch. Firma Etihad, letecký prepravca emirátu Abú Zabí, ktorá je najväčším akcionárom Air Berlin, totiž uviedla, že už nebude poskytovať financie. Konečný termín pre podávanie ponúk na prevzatie Air Berlin je piatok.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame