Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: SITA/AP.
11. septembra 2018 12:02 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Nemeckí piloti Ryanairu chystajú na stredu 24-hodinový štrajk

Zatiaľ nie je jasné, koľkých letov a zákazníkov sa štrajk dotkne.

Nemeckí piloti írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair chystajú na stredu 24-hodinový štrajk, pretože nedosiahli pokrok v rokovaniach s firmou. Odborový zväz nemeckých pilotov Ryanairu Vereinigung Cockpit obvinil vedenie leteckého prepravcu z toho, že nedokázalo zlepšiť ponuku pre pilotov a odmietlo diskutovať o rozhodcovskom konaní.

Ryanair v Nemecku zamestnáva približne štyristo pilotov. Väčšina z nich je zamestnaná priamo vo firme a zúčastní sa štrajku. Uviedol to írsky portál rte.ie, podľa ktorého bol Ryanair o príprave štrajku informovaný v pondelok večer. Zatiaľ nie je jasné, koľkých letov a zákazníkov sa štrajk dotkne.

Ilustračné foto: ryanair.com.Foto: ryanair.com.
Valné zhromaždenie aerolínií bez médií

Ryanair medzitým oznámil, že valné zhromaždenie akcionárov, ktoré má byť vo štvrtok 20. septembra, bude bez prítomnosti médií. Vo vyhlásení zverejnenom v pondelok popoludní letecká firma uviedla: „Ryanair informoval všetky relevantné finančné médiá, že na jeho budúcotýždňové valné zhromaždenie tlač nebude pozvaná a nebude jej dovolené zúčastniť sa na zhromaždení, po ktorom nebude tlačová konferencia.“ Spoločnosť dodala, že chce akcionárom umožniť, „aby o všetkých záležitostiach s vedením diskutovali otvorene bez toho, aby boli tieto diskusie skreslené pre PR zámery“.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies