Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: SITA/AP.
11. septembra 2018 12:02 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Nemeckí piloti Ryanairu chystajú na stredu 24-hodinový štrajk

Zatiaľ nie je jasné, koľkých letov a zákazníkov sa štrajk dotkne.

Nemeckí piloti írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair chystajú na stredu 24-hodinový štrajk, pretože nedosiahli pokrok v rokovaniach s firmou. Odborový zväz nemeckých pilotov Ryanairu Vereinigung Cockpit obvinil vedenie leteckého prepravcu z toho, že nedokázalo zlepšiť ponuku pre pilotov a odmietlo diskutovať o rozhodcovskom konaní.

Ryanair v Nemecku zamestnáva približne štyristo pilotov. Väčšina z nich je zamestnaná priamo vo firme a zúčastní sa štrajku. Uviedol to írsky portál rte.ie, podľa ktorého bol Ryanair o príprave štrajku informovaný v pondelok večer. Zatiaľ nie je jasné, koľkých letov a zákazníkov sa štrajk dotkne.

Ilustračné foto: ryanair.com.Foto: ryanair.com.
Valné zhromaždenie aerolínií bez médií

Ryanair medzitým oznámil, že valné zhromaždenie akcionárov, ktoré má byť vo štvrtok 20. septembra, bude bez prítomnosti médií. Vo vyhlásení zverejnenom v pondelok popoludní letecká firma uviedla: „Ryanair informoval všetky relevantné finančné médiá, že na jeho budúcotýždňové valné zhromaždenie tlač nebude pozvaná a nebude jej dovolené zúčastniť sa na zhromaždení, po ktorom nebude tlačová konferencia.“ Spoločnosť dodala, že chce akcionárom umožniť, „aby o všetkých záležitostiach s vedením diskutovali otvorene bez toho, aby boli tieto diskusie skreslené pre PR zámery“.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame