Nemec v zápase proti USA delovkou zvýšil na 3:1. Trochu zbytočne sme sa stiahli, povedal o tretej tretine (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MS v hokeji 2024: USA - Slovensko
Americký útočník Brady Tkachuk sa snaží prekonať slovenského gólmana Samuela Hlavaja počas zápasu základnej B-skupiny na MS v hokeji 2024. Ostrava (Ostravar Aréna), 13. máj 2024. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Obranca Šimon Nemec v pondelňajšom zápase proti USA na MS v hokeji 2024 v druhej tretine delovkou z kruhu zvyšoval na priebežných 3:1 a v predĺžení puk po jeho strele za chrbát gólmana Treya Augustina tečoval útočník Miloš Kelemen.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

„Bol to výborný zápas, v ktorom sme ukázali charakter. V tretej tretine to nebolo ideálne a súper vyrovnal. Zvrátili sme to a dva body sú super. V tretej časti mali Američania veľký tlak, trochu zbytočne sme sa stiahli. Pri pohľade na výsledok po druhej tretine by sme mohli hovoriť, že sme prišli o bod, no pred zápasom by sme vraveli o dvoch získaných bodoch.“ povedal zadák New Jersey Devils pre TV Joj v mixzóne po zápase v Ostravar Aréne.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho v pondelok nad Američanmi po druhej tretine viedli 4:1, ale v záverečnej dvadsaťminútovke o náskok prišli, keď brankára Samuela Hlavaja postupne prekonali Shane Pinto, Brady Tkachuk a Luke Hughes. V predĺžení o druhom víťazstve Slovenska v základnej B-skupine rozhodol už spomínaný Kelemen.