Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Národná diaľničná spoločnosť po dohode so splnomocnencom vlády pre rýchlostné cesty vypracuje nový dopravný model a dopravnú prognózu pre juhovýchodnú časť rýchlostnej cesty R2 od Zvolena po Košice. Ilustračné foto: SITA/Radoslav Maťaš.
21. júna 2017 15:29 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

NDS začala tendre na dokumentácie a dozor pre dva úseky R2

Predpokladaná cena za vypracovanie dokumentácie na stavebné povolenie a ponuku, výkon autorského dozoru a koordinátora dokumentácie pre rýchlostnú cestu R2 Zacharovce – Bátka predstavuje 2,84 mil. eur a pre R2 Bátka – Figa 2,47 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) vyhlásila verejné súťaže na dokumentácie na stavebné povolenie a ponuku, ako aj na výkon autorského dozoru a koordinátora dokumentácie pre úseky rýchlostnej cesty R2 Zacharovce – Bátka (8,3 km) a Bátka – Figa (6,2 km).

Súčasťou týchto služieb bude vypracovanie oznámenia o zmene navrhovanej činnosti, vyplýva z informácií o vyhlásení tendrov vo Vestníku verejného obstarávania.

Projekty budú spolufinancované z peňazí EÚ

Predpokladaná cena zákazky v prípade úseku Zacharovce – Bátka predstavuje 2,84 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (3,41 mil. eur vrátane dane) a pre úsek Bátka – Figa 2,47 mil. eur bez dane (2,96 mil. eur s daňou).

Oba projekty majú byť spolufinancované zo zdrojov Európskej únie cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020.

Uchádzači môžu predkladať ponuky v oboch tendroch do 20. júla, pričom musia platiť minimálne do konca tohto roka.

Dokumentácie treba dodať do 150, respektíve 90 dní

Lehota na dodanie dokumentácie na stavebné povolenie, vrátane oznámenia o zmene navrhovanej činnosti, je do 150 dní od nadobudnutia účinnosti zmluvy s budúcim dodávateľom a na dodanie dokumentácie na ponuku do 90 dní od doručenia výzvy verejného obstarávateľa.

Výkon autorského dozoru a koordinátora dokumentácie je plánovaný na dva roky od doručenia výzvy diaľničiarov ako objednávateľa.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. vznikla 1. februára 2005 na základe zákona. Jej 100-percentným vlastníkom je štát, v mene ktorého koná Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Spoločnosť eviduje základné imanie takmer 3,365 mld. eur. K hlavným činnostiam spoločnosti patrí prevádzka, opravy, údržba, ako aj príprava a výstavba diaľnic a rýchlostných ciest.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...