Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. januára 2017 15:31 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

NDS vlani opravila 115 kilometrov vozoviek diaľnic a rýchlociest

V minulom roku bolo opravených 72,6 kilometra vozoviek na diaľniciach a 42,7 kilometra na rýchlostných cestách. Vyššej bezpečnosti na diaľniciach a rýchlostných cestách pomôže 27 novoosadených tlmičov nárazu. 

Národná diaľničná spoločnosť v minulom roku opravila vyše 115 kilometrov vozoviek, z toho na diaľniciach 72,6 km a na rýchlostných cestách 42,7 km. Opravy sa vykonávali pre poruchy povrchu alebo konštrukcie vozovky.

„Technológia opravy či údržby sa volila podľa druhu poruchy, či už išlo o výmenu krytu, výmenu obrusnej vrstvy, regeneračný postrek, emulzný mikrokoberec alebo náter,“ informovala hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

Vyššej bezpečnosti na diaľniciach a rýchlostných cestách pomôže 27 novoosadených tlmičov nárazu. Rovnako v záujme zvýšenia bezpečnosti bolo na úsekoch D1 Ivachnová – Važec a od Trnavy po križovatku Lúka osadených 66 kilometrov nových oceľových zvodidiel a takmer 30 kilometrov betónových zvodidiel.

Privádzač na R1 od Nitry dostal nové oplotenie

„Výmenou a úpravou na týchto úsekoch prešli aj odvodňovacie zariadenia – štrbinové žľaby, rigoly, vymenili sa a doplnili nové odvodňovacie žľaby. Vymenili sme aj poklopy kanalizačných šácht v strednom deliacom páse,“ uviedla Žgravčáková.

Nové oplotenie v dĺžke 8,5 kilometra dostal privádzač na R1 od Nitry, ako aj vetvy diaľničnej križovatky Kúty v dĺžke 1,6 kilometra. NDS obnovila aj oplotenie pri diaľničnom odpočívadle Sekule na D2 Sekule v dĺžke 948 metrov. Pre zvýšenie bezpečnosti doplnila spolu 62 vodiacich tabúľ za tlmiče nárazov, ktoré usmerňujú premávku v smere šípok a označujú tak nebezpečné miesto.

Viaceré diaľničné odpočívadlá majú obnovený mobiliár

Na odpočívadle Zamarovce na D1 pribudli nové detské ihriská, na odpočívadle Východná sa vymenila zostava detského ihriska, nové fitnes zóny zase dostali odpočívadlá Zlaté piesky a Jarovce. „Zároveň sme obnovili mobiliár odpočívadiel Stupava, Zlaté piesky, Čataj, Piešťany, Hrádok, Beckov, Zamarovce, Prejta, Dubnica, Hybe a Janovík. Vymenili sme aj stovku odpadkových košov. Na všetkých detských ihriskách sa vykonala pravidelná povinná ročná kontrola. Úpravu vegetácie podstúpili odpočívadlá Zamarovce, Piešťany a Považská Bystrica,“ priblížila Žgravčáková.

NDS ešte vlani v júni otvorila na rakúskej hranici v Jarovciach nové informačno-predajné miesto. Prostredníctvom vyškoleného a jazykovo zdatného personálu zabezpečuje motoristom prichádzajúcim na Slovensko predaj elektronickej diaľničnej známky, poskytuje komplexné informácie o cestnej infraštruktúre, či o možnostiach turizmu v krajine.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies