Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ILustračné foto: ndsas.sk.
15. mája 2018 16:53 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

NDS sprístupnila motoristom pripojenie na diaľnicu D1 pri Fričovciach

Po sprejazdnení križovatky Hendrichovce je od 15. mája opäť zabezpečený zjazd a výjazd pri obci Fričovce na diaľnicu D1 pri Prešove.

BRATISLAVA – Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) v utorok 15. mája sprístupnila pre motoristov pripojenie na diaľnicu D1 pri obci Fričovce na západ od Prešova. Opätovné zabezpečenie zjazdu a výjazdu na D1 pri uvedenej obci umožnilo sprejazdnenie križovatky Hendrichovce.

„Motoristi majú opäť k dispozícii pripojenie diaľnice D1 pri obci Fričovce. To bolo navrhnuté ako dočasné do momentu zrealizovania úseku D1 Fričovce – Svinia, avšak z dôvodu lepšej dostupnosti NDS požiadala ministerstvo dopravy a výstavby o udelenie výnimky na opätovné sprevádzkovanie tejto križovatky, ktorú ministerstvo schválilo,“ informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Diaľnica D1 Fričovce – Svinia. Foto: NDS.

Zmena šírky pruhov, zníženie maximálnej rýchlosti

Podmienkou udelenia výnimky podľa NDS bola zmena normou stanovenej šírky jazdných pruhov v oboch jazdných pásoch diaľnice v mieste pripojenia prídavných pruhov križovatky na diaľnicu D1, ako aj zmena šírky zaraďovacieho a odbočovacieho pruhu z požadovaných tri a pol metra na tri metre. „Nevyhnutné bolo tiež znížiť najvyššiu dovolenú rýchlosť na sto kilometrov za hodinu a zabezpečiť nepretržitý kamerový dohľad v tomto úseku,“ dodala Michalová.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies