Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Novela zákona o mimoriadnych opatreniach pri výstavbe diaľnic je podľa organizácie VIA IURIS v rozpore s medzinárodným dohovorom o účasti verejnosti na rozhodovaní vo veciach životného prostredia, ako aj s právom Európskej únie. Ilustračné foto: NDS
27. apríla 2017 15:13 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

NDS pripravuje súťaž na výstavbu privádzača D1 Lietavská Lúčka – Žilina

Tender na výstavbu diaľničného privádzača Lietavská Lúčka – Žilina by mal byť vyhlásený začiatkom mája, súťažné podklady sú na kontrole na ministerstve dopravy a výstavby. Predpokladaná cena prác je 22,5 mil. eur.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) predpokladá, že vyhlási verejnú súťaž na výstavbu diaľničného privádzača D1 Lietavská Lúčka – Žilina začiatkom mája. Predpokladaná hodnota zákazky je 22,5 mil. eur, pričom ukončenie súťaže, resp. podpis zmluvy s víťazom sa očakáva koncom augusta.

„Investičný úsek pripravil súťažné podklady, ktoré sú na kontrole na ministerstve dopravy. Zhotoviteľ privádzača tak vzíde z transparentnej verejnej súťaže,“ informovala vo štvrtok hovorkyňa NDS Michaela Michalová. „NDS bude robiť všetko pre to, aby privádzač bol ukončený v rovnakom termíne ako úsek D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka,“ dodala.

Nový privádzač cez diaľničnú križovatku Lietavská Lúčka napojí mesto Žilina na diaľnicu D1, čím sa podľa diaľničiarov zvýši plynulosť, rýchlosť a bezpečnosť cestnej premávky. Začiatok úseku je v križovatke Lietavská Lúčka na rozostavanom úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala a končí v Žiline v križovatke Solinky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies