Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

NDS pripravuje súťaž na výstavbu privádzača D1 Lietavská Lúčka – Žilina

Novela zákona o mimoriadnych opatreniach pri výstavbe diaľnic je podľa organizácie VIA IURIS v rozpore s medzinárodným dohovorom o účasti verejnosti na rozhodovaní vo veciach životného prostredia, ako aj s právom Európskej únie. Ilustračné foto: NDS

Tender na výstavbu diaľničného privádzača Lietavská Lúčka – Žilina by mal byť vyhlásený začiatkom mája, súťažné podklady sú na kontrole na ministerstve dopravy a výstavby. Predpokladaná cena prác je 22,5 mil. eur.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) predpokladá, že vyhlási verejnú súťaž na výstavbu diaľničného privádzača D1 Lietavská Lúčka – Žilina začiatkom mája. Predpokladaná hodnota zákazky je 22,5 mil. eur, pričom ukončenie súťaže, resp. podpis zmluvy s víťazom sa očakáva koncom augusta.

„Investičný úsek pripravil súťažné podklady, ktoré sú na kontrole na ministerstve dopravy. Zhotoviteľ privádzača tak vzíde z transparentnej verejnej súťaže,“ informovala vo štvrtok hovorkyňa NDS Michaela Michalová. „NDS bude robiť všetko pre to, aby privádzač bol ukončený v rovnakom termíne ako úsek D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka,“ dodala.

Nový privádzač cez diaľničnú križovatku Lietavská Lúčka napojí mesto Žilina na diaľnicu D1, čím sa podľa diaľničiarov zvýši plynulosť, rýchlosť a bezpečnosť cestnej premávky. Začiatok úseku je v križovatke Lietavská Lúčka na rozostavanom úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala a končí v Žiline v križovatke Solinky.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...