Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Príjmy z elektronického výberu mýta v prvom polroku predstavovali 106,19 mil. eur, medziročne vzrástli o 6,6 %. Ilustračné foto: pixabay.com.
24. septembra 2017 15:43 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

NDS potrebuje na nové stavby nad rámec štátneho rozpočtu 510,5 milióna eur

Uvedená suma sa vzťahuje na deväť plánovaných stavieb úsekov rýchlostných ciest R2 a R4, ako aj diaľnice D1. Vyše pol miliardy eur diaľničiari potrebujú do konca funkčného obdobia súčasnej vlády nad rámec predpokladaného štátneho rozpočtu.

BRATISLAVA 24. septembra (SITA) – Národná diaľničná spoločnosť, a. s., (NDS) potrebuje na nové stavby do konca funkčného obdobia súčasnej vlády 510,5 mil. eur nad rámec obvyklej sumy pridelenej zo štátneho rozpočtu na výstavbu diaľnic.

Uvedená suma sa vzťahuje na plánovanú výstavbu deviatich úsekov rýchlostných ciest R2 a R4, ako aj diaľnice D1 v dĺžke 90,5 kilometra, ktoré diaľničiari môžu začať súťažiť priebežne do roku 2019.

Je to len časť celkových investičných potrieb

„Ide o finančné potreby, ktoré sa týkajú výhradne týchto deviatich úsekov a tvoria len časť celkových investičných potrieb NDS. Na dokončenie týchto stavieb v ďalších rokoch od roku 2020 bude potrebné hľadať financie v nasledujúcich štátnych rozpočtoch, respektíve iných zdrojoch,“ informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Celkové investičné náklady na deväť stavieb sú 1,742 miliardy eur

Zo spomínaných 510,5 mil. eur nad rámec štátneho rozpočtu potrebuje NDS v tomto roku 38,85 mil. eur, v budúcom roku 176,17 mil. eur a v roku 2019 takmer 295,5 mil. eur.

Celkové predpokladané investičné náklady na deväť plánovaných stavieb, vrátane prípravy, majetkovo-právneho vysporiadania a stavebných prác, predstavujú 1,742 mld. eur. Z tohto objemu odhadované stavebné náklady dosahujú predbežne 1,478 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies