Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Trava.jpg
Foto: Pixabay.com
14. mája 2019 14:20 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

NDS chce dať na vegetačné úpravy na svojich pozemkoch vyše jeden milión eur

Diaľničiari vyhlásili verejnú súťaž aj na úradné meranie nápravových zaťažení a celkovej hmotnosti cestných vozidiel prenosnými váhami

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) plánuje vynaložiť na vykonávanie vegetačných úprav na svojich pozemkoch pre jednotlivé strediská správy a údržby diaľnic a rýchlostných ciest viac ako jeden milión eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Ide o poskytovanie uvedených služieb počas štyroch rokov. Najmä na odpočívadlách, v areáloch stredísk, na križovatkách, kužeľoch mostov a na mostoch pre zver.

Diaľničiari už vyhlásili príslušnú verejnú súťaž zverejnenú v pondelok vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Zákazka je rozdelená na tri časti podľa regiónov. Predpokladané hodnoty pre jednotlivé časti predstavujú 400 tisíc eur, 300 tisíc eur a 320 tisíc eur.

Nechcú nováčikov

NDS vyžaduje na zabezpečenie ponuky zloženie zábezpeky pre prvú časť tendra vo výške 20 tisíc eur, pre druhú a tretiu časť po 15 tisíc eur.

Uchádzači tiež majú predložiť zoznam poskytnutých služieb rovnakého alebo podobného charakteru, ako je predmet zákazky, realizovaných v predchádzajúcich troch rokoch od vyhlásenia verejného obstarávania v minimálnom objeme 50 tisíc eur bez DPH.

Lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 13. júna. Platiť musia minimálne do 30. apríla 2020.

Ďalšia verejná súťaž

NDS vyhlásila verejnú súťaž aj na úradné meranie nápravových zaťažení a celkovej hmotnosti cestných vozidiel prenosnými váhami na parkoviskách a odpočívadlách vo vlastnej správe.

Za poskytovanie tejto služby na štyri roky predpokladá zaplatiť 576 tisíc eur bez DPH. Termín na predkladanie a otváranie ponúk je 13. júna tohto roka, minimálna lehota ich viazanosti je 13. júna 2020.

Jednou z podmienok účasti v tendri je tiež predloženie zoznamu vykonaných služieb v predošlých troch rokoch od vyhlásenia verejného obstarávania vo výške najmenej 50 tisíc eur bez DPH.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame