Aplikáciu Bolt na Slovensku využívajú najmä domáci, prevládajú ženy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Prepravné platformy - Bolt
Foto: Bolt

Aplikáciu Bolt (v minulosti Taxify) pri preprave autami na Slovensku využívajú najmä domáci cestujúci, prevládajú medzi nimi ženy.

V siedmich slovenských mestách, kde prepravná platforma funguje, tvoria domáci zákazníci 90 percent, najčastejšie vo veku 25 až 40 rokov, a cudzinci 10 percent.

Častejšie ako muži využívajú prepravu pomocou tejto aplikácie ženy, informovala o tom v piatok spoločnosť na základe vlastnej štatistiky.

Štatistiky ovplyvnil aj hokej

Uvedený pomer sa upravil počas májových majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji na Slovensku s prílevom fanúšikov zo zahraničia, stále však prevládali miestni cestujúci.

„Nielen v Bratislave, ale aj v ďalších slovenských mestách Bolt dopĺňa MHD. Zároveň vidíme, že v menších mestách užívatelia často používajú Bolt aj na prepravu do okolitých obcí v čase, keď je na týchto trasách slabšie pokrytie,“ povedal regionálny manažér Boltu pre strednú Európu Roman Sysel.

V pracovné dni sa podľa firmy uskutoční najviac jázd medzi desiatou hodinou večer a druhou hodinou v noci. Cez víkendy sa výraznejšie začína zvyšovať dopyt po preprave o 22:00 a najvyťaženejší sú vodiči od polnoci až do štvrtej rána, čo súvisí s odvozmi z večierkov.

Z Bratislavy viedla najdlhšia cesta cez platformu Bolt na sever Talianska do mesta Bolzano vzdialené 590 kilometrov, najdlhšia cesta z Košíc do Varšavy merala 452 kilometrov.

Najväčšia platforma u nás

Bolt je na Slovensku najväčšia platforma na sprostredkovanie osobnej dopravy autami.

V súčasnosti tu pôsobí v siedmich mestách, v roku 2017 začal ešte ako Taxify v Bratislave a v roku 2018 rozšíril činnosť v ďalších šiestich mestách – v Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici, Nitre, Prešove a Trnave.

Slovensko je podľa počtu miest na štvrtom mieste zo všetkých krajín s prevádzkou Boltu.

Platformu založil Markus Villig v Estónsku v roku 2013. Bolt má 25 miliónov zákazníkov, je jednou z najrýchlejšie rastúcich dopravných platforiem v Európe a Afrike.

Pôsobí v 115 mestách v 33 krajinách na piatich kontinentoch, z toho v Európe v 74 mestách v 21 krajinách, v Afrike v 25 mestách v šiestich štátoch, v Ázii v ôsmich mestách v štyroch krajinách.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať