Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Národná diaľničná spoločnosť zakúpila sedem nových sypačov na zabezpečenie zimnej údržby. Foto: ndsas.sk.
19. decembra 2017 12:50 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Národná diaľničná spoločnosť zakúpila sedem nových sypačov na zimnú údržbu

Päť z nich využije na novovybudovaných úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest a zvyšné dva na obchvate Bánoviec nad Bebravou (R2 Ruskovce – Pravotice) a na úseku D1 Dubná Skala – Turany.

BRATISLAVA 19. decembra (SITA) – Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) kúpila sedem nových sypačov na zabezpečenie zimnej údržby. Päť z nich využije na novovybudovaných úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest a zvyšné dva na obchvate Bánoviec nad Bebravou (R2 Ruskovce – Pravotice) a na úseku D1 Dubná Skala – Turany.

„Dva nové stroje sa budú starať o zjazdnosť na úseku R2 Zvolen, východ – Pstruša, ďalšie dva zas na kysuckom úseku D3 Svrčinovec – Skalité a jeden na úseku D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno. Nové sypače pribudnú aj na strediskách v Trenčíne a Martine,“ informovala v utorok hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Štyri sypače už plnia svoju funkciu, piaty bude dodaný do konca tohto roka a zvyšné dva pribudnú v januári 2018.

Zimnú údržbu diaľnic a rýchlostných ciest zabezpečuje šestnásť stredísk NDS. Foto: ndsas.sk.

Dodávateľom sypačov je Mercedez-Benz Slovakia

Zimnú údržbu diaľnic a rýchlostných ciest zabezpečuje šestnásť stredísk NDS. K dispozícii majú 174 univerzálnych sypačov, dvadsaťšesť samostatných vozidiel s pluhmi, resp. radlicou a dvadsať snehových fréz.

Za dodávateľa siedmich sypačov s príslušenstvom pre zabezpečenie zimnej údržby vybrala NDS prostredníctvom verejnej súťaže spoločnosť Mercedes-Benz Slovakia, s. r. o., Bratislava. Zmluvná cena zákazky je 1,736 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (2,09 mil. eur vrátane DPH), zmluva bola uzatvorená koncom septembra tohto roka. Vyplýva to z výsledku verejného obstarávania zverejneného v októbri tohto roka.

Dodávateľom sypačov je spoločnosť Mercedez-Benz Slovakia. Foto: ndsas.sk.

Víťaz vzišiel z elektronickej aukcie spomedzi dvoch ponúk

Sypače s podvozkom 6×6 s komunálnou hydraulikou na pohon pracovných nadstavieb sa firma zaviazala dodať najneskôr do štyroch mesiacov od účinnosti zmluvy. Predpokladaná cena za dodávku sypačov bola 1,75 mil. eur bez dane.

V súťaži predložili ponuku dvaja uchádzači, okrem úspešného aj spoločnosť HYCA, s. r. o., Pezinok. O výbere dodávateľa rozhodla elektronická aukcia. Mercedes-Benz Slovakia v nej navrhol o 340 eur nižšiu cenu ako konkurent a s podielom subdodávok 58,8 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame