Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Radoslav Maťaš.
9. januára 2018 11:18 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Najnižšiu cenu za rekonštrukciu cesty Rohožník – Malacky navrhla Alpine Slovakia

Bratislavský samosprávny kraj vo verejnej súťaži na rekonštrukciu cesty III/1113 Rohožník – Malacky dostal ponuky deviatich uchádzačov.

BRATISLAVA 9. januára (SITA) – Najnižšiu cenovú ponuku vo verejnej súťaži na rekonštrukciu cesty tretej triedy III/1113 Rohožník – Malacky predložila spoločnosť Alpine Slovakia, spol. s r. o., Bratislava, a to 7,03 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (8,44 mil. eur vrátane DPH).

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) dostal v tomto verejnom obstarávaní ponuky deviatich uchádzačov, najvyššiu ponuku v objeme 8,39 mil. eur bez DPH navrhla skupina firiem Hochtief SK, s. r. o., Bratislava a MBM Group, a. s., Námestovo. Vyplýva to z výsledku vyhodnotenia ponúk, zverejnenom v dokumentoch zákazky. Kraj výsledok súťaže zatiaľ oficiálne neoznámil, ani neuzavrel zmluvu s vybraným uchádzačom.

Súčasná cesta už nevyhovuje dopravnému zaťaženiu

Verejná súťaž na rekonštrukciu cesty III/1113 Rohožník – Malacky (obchvat Rohožníka) na úseku v dĺžke 7,8 kilometra bola zverejnená vlani v septembri. Predpokladaná cena bola 8,7 mil. eur bez DPH (10,44 mil. eur vrátane DPH). Zámerom stavby je optimalizácia smerového a výškového vedenia cesty z hľadiska plynulej a bezpečnej dopravy.

„Hlavným účelom je vybudovanie kvalitnej a kapacitne vyhovujúcej cesty pre potreby regionálnej dopravy, najmä nákladnej. Existujúca cesta III/1113 nevyhovuje dnešnému dopravnému zaťaženiu na tejto ceste z hľadiska technického, stavebného a z hľadiska šírkového usporiadania. Cesta III/1113 je strategickým napojením na ostatnú cestnú sieť pre viaceré výrobné závody spoločností pôsobiacich v oblasti,“ informoval BSK pri vyhlásení súťaže.

Ilustračné foto: pixabay.com.

Na rekonštrukciu cesty majú ísť aj peniaze Európskej únie

Bratislavský kraj plánuje investíciu financovať s využitím peňazí Európskej únie cez Integrovaný regionálny operačný program, zo štátneho rozpočtu a z vlastných zdrojov. Rekonštrukcia mala podľa pôvodných zámerov trvať trinásť mesiacov, budúci zhotoviteľ v ponuke mohol navrhnúť kratšiu lehotu výstavby. Termín na predkladanie ponúk sa zmenil z 24. na 27. októbra a neskôr na 3. novembra 2017. Ponuky by mali platiť minimálne do 19. mája 2018.

BSK zároveň začal hľadať stavebný dozor pre modernizáciu cesty III. triedy Rohožník – Malacky. Z vyhlásenej výzvy na predkladanie ponúk vyplýva, že predpokladaná cena na zabezpečenie stavebného dozoru je 72,87 tis. eur bez DPH. Lehota na predkladanie ponúk je 25. januára, pričom platiť musia najmenej do 31. júla tohto roka.

Projektovú dokumentáciu a dozor zabezpečí Dopravoprojekt

Za dodávateľa projektových prác pre rekonštrukciu a preložku cesty (obchvat Rohožníka) kraj ešte vlani v júni vybral spoločnosť Dopravoprojekt, a. s., Bratislava. Zmluvná cena za tieto služby predstavuje 1,27 mil. eur, odhadované náklady boli 1,38 mil. eur bez DPH.

Dodávateľ má okrem dodania projektovej dokumentácie pre stavebné konanie a realizačnej projektovej dokumentácie zabezpečiť výkon autorského dozoru počas realizácie stavby, ako aj majetkovo-právne vysporiadanie dotknutých nehnuteľností a inžiniersku činnosť súvisiacu s povolením a realizáciou stavebných činností.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame