Na severe Spiša a v Pieninách pribudli cyklotrasy, ďalšie singletraily otvoria budúci ro

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Investíciu bude financovať Nitriansky kraj z vlastných zdrojov. Ilustračné foto: pixabay.com.

Nadšencov cyklistiky i adrenalínu čakajú ďalšie nové kilometre. 

POPRAD 5. decembra (SITA) – Na severnom Spiši a v Pieninách sa počas jesene podarilo dobudovať novú cyklistickú infraštruktúru. Už teraz sú tam medzi fanúšikmi horskej cyklistiky populárne takzvané singletrail trasy, ktorými slovensko-poľské pohraničie disponuje.

Ide o cyklistické chodníky určené pre nadšencov cyklistiky i adrenalínu. Ten si mohli na sedle bicykla vychutnať fanúšikovia športu zatiaľ napríklad na Lechnických singletrailoch v obci Lechnica a na Cyklostopách za Ľubovnianskym hradom.

Pribudnú charakterovo odlišné trate

„Túto jeseň začali nadobúdať úplne nový rozmer najmä Cyklostopy, v rámci ktorých pribudlo takmer sedem kilometrov nových tratí. Tie doplnili už existujúce s názvami Vlčia, Rysia a Medvedia stopa. Na prelome jari a leta 2018 sa očakáva otvorenie nových singletrailov a cyklisti sa môžu tešiť na charakterovo odlišné trate, pre čoraz širšiu škálu fanúšikov tohto typu jazdenia,“ priblížil Miloš Guzy z Občianskeho združenia Cyklovňa.

Ilustračné foto: SITA/Milo Fabian.

Nespútaná jazda na bicykli v prírode

Podľa výkonnej riaditeľky Oblastnej organizácie cestovného ruchu Severný Spiš – Pieniny Eriky Šalatovej sa región môže čoskoro stať ideálnou destináciou pre vyznávačov nespútanej jazdy na bicykli v prostredí malebnej prírody. Priaznivci horskej cyklistiky sa môžu priamo v teréne tešiť aj na nové maľované značenie cyklistických trás spájajúcich slovensko–poľské pohraničie.

Jednoduchšie tak budú môcť spoznávať oblasti medzi Sedlom Vabec, Sulínom, Mníškom nad Popradom, Malým Lipníkom a Matysovou. „Označených bolo cez 40 kilometrov rôznych ciest, s cieľom doplniť už existujúcu sieť cyklotrás a napojiť ich na hraničné priechody, nový mostík pri Sulíne a most v Mníšku nad Popradom,“ dodal Guzy z OZ Cyklovňa, ktorá sa podieľala na odbornej časti výstavby.

Najdlhšia cykloturistická trasa má 42 kilometrov

Nové úseky vznikli v rámci spoločného cezhraničného projektu „Staviame – jazdíme – spoznávame“. Najdlhšou cykloturistickou trasou je zeleno značená 42-kilometrová cyklotrasa Stará Ľubovňa – Kotník – Ružbachy – Vabec – Sedlo Rozdiel. Počas nej si môžu cyklisti oddýchnuť pri spoznávaní Ľubovnianskeho hradu a tamojšieho skanzenu, navštíviť Stredoveký vojenský tábor či Dom mešťana.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia