Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Investíciu bude financovať Nitriansky kraj z vlastných zdrojov. Ilustračné foto: pixabay.com.
5. decembra 2017 15:40 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Na severe Spiša a v Pieninách pribudli cyklotrasy, ďalšie singletraily otvoria budúci ro

Nadšencov cyklistiky i adrenalínu čakajú ďalšie nové kilometre. 

POPRAD 5. decembra (SITA) – Na severnom Spiši a v Pieninách sa počas jesene podarilo dobudovať novú cyklistickú infraštruktúru. Už teraz sú tam medzi fanúšikmi horskej cyklistiky populárne takzvané singletrail trasy, ktorými slovensko-poľské pohraničie disponuje.

Ide o cyklistické chodníky určené pre nadšencov cyklistiky i adrenalínu. Ten si mohli na sedle bicykla vychutnať fanúšikovia športu zatiaľ napríklad na Lechnických singletrailoch v obci Lechnica a na Cyklostopách za Ľubovnianskym hradom.

Pribudnú charakterovo odlišné trate

„Túto jeseň začali nadobúdať úplne nový rozmer najmä Cyklostopy, v rámci ktorých pribudlo takmer sedem kilometrov nových tratí. Tie doplnili už existujúce s názvami Vlčia, Rysia a Medvedia stopa. Na prelome jari a leta 2018 sa očakáva otvorenie nových singletrailov a cyklisti sa môžu tešiť na charakterovo odlišné trate, pre čoraz širšiu škálu fanúšikov tohto typu jazdenia,“ priblížil Miloš Guzy z Občianskeho združenia Cyklovňa.

Ilustračné foto: SITA/Milo Fabian.

Nespútaná jazda na bicykli v prírode

Podľa výkonnej riaditeľky Oblastnej organizácie cestovného ruchu Severný Spiš – Pieniny Eriky Šalatovej sa región môže čoskoro stať ideálnou destináciou pre vyznávačov nespútanej jazdy na bicykli v prostredí malebnej prírody. Priaznivci horskej cyklistiky sa môžu priamo v teréne tešiť aj na nové maľované značenie cyklistických trás spájajúcich slovensko–poľské pohraničie.

Jednoduchšie tak budú môcť spoznávať oblasti medzi Sedlom Vabec, Sulínom, Mníškom nad Popradom, Malým Lipníkom a Matysovou. „Označených bolo cez 40 kilometrov rôznych ciest, s cieľom doplniť už existujúcu sieť cyklotrás a napojiť ich na hraničné priechody, nový mostík pri Sulíne a most v Mníšku nad Popradom,“ dodal Guzy z OZ Cyklovňa, ktorá sa podieľala na odbornej časti výstavby.

Najdlhšia cykloturistická trasa má 42 kilometrov

Nové úseky vznikli v rámci spoločného cezhraničného projektu „Staviame – jazdíme – spoznávame“. Najdlhšou cykloturistickou trasou je zeleno značená 42-kilometrová cyklotrasa Stará Ľubovňa – Kotník – Ružbachy – Vabec – Sedlo Rozdiel. Počas nej si môžu cyklisti oddýchnuť pri spoznávaní Ľubovnianskeho hradu a tamojšieho skanzenu, navštíviť Stredoveký vojenský tábor či Dom mešťana.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame