Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. októbra 2017 12:30 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Na R1 otvorili novú diaľničnú križovatku, odľahčí okraj Nitry

Jej prínosom by malo byť výrazné odľahčenie okrajových mestských častí Nitry Kynek a Mlynárce, cez ktoré doteraz prechádzalo množstvo tranzitnej dopravy

NITRA 27. októbra (SITA) – Vodičom v okolí Nitry už slúži nová diaľničná križovatka. Nachádza sa na rozhraní katastrálnych území obcí Lehota, Lužianky, Mlynárce a Kynek. „Predpokladá sa, že v lokalitách Kynek – ulica Trnavská a Hlohovecká sa zvýši bezpečnosť a zároveň sa vyrovná aj kapacita križovatiek,“ uviedla hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR Karolína Ducká.

Mesto chcelo toto dopravné riešenie niekoľko rokov

Mimoúrovňový diaľničný uzol napojí obec Lehota na rýchlostnú cestu R1. Jeho prínosom by malo byť výrazné odľahčenie okrajových mestských častí Nitry Kynek a Mlynárce, cez ktoré prechádza množstvo tranzitnej dopravy. Mesto Nitra o toto dopravné riešenie usilovalo niekoľko rokov.

Križovatku staval rezort dopravy od júna tohto roka. „Podľa môjho názoru nie sú malé a veľké projekty, ale iba tie, ktoré ľudom pomáhajú viac alebo menej. Som veľmi rád, že dnes otvárame novú križovatku, ktorá zefektívni dopravu v okolí a pomôže ľuďom,” povedal minister dopravy Arpád Érsek.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame